D.Grybauskaitė sako, kad Rusijos sankcijos atsisuks prieš pačios šalies gyventojus (5)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Peleckio nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Peleckio nuotr.

Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad Rusijos įvestų atsakomųjų ekonominių sankcijų žala šalies ekonomikai nebus didelė. Tokią nuomonę ji pareiškė LRT radijui.

„Įtaka mūsų ekonomikai bus nedidelė, praktiškai nematau jokių bankroto galimybių, tai bus daliniai pelno praradimai vienam ar kitam verslui. Labiausiai tai pajus vežėjai, visi kiti tikrai susitvarkys, ir esame pasirengę ieškoti galimybių padėti verslui. Taigi manau, kad reikia laikytis labai ramiai ir žinoti, kad artimiausiais metais tikėtis, kad mūsų kaimynas bus labiau logiškas, labiau besilaikantis tarptautinių taisyklių, neturėtume, ir su tokia žinia reikia išmokti gyventi“, – ketvirtadienį sakė šalies vadovė.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pasirašė įsakymą metams uždrausti arba apriboti kai kurių žemės ūkio produktų, žaliavų ir prekių importą iš šalių, prisijungusių prie sankcijų Rusijai.

Draudimas įvežti kai kuriuos žemės ūkio produktus, žaliavas ir prekes įvedamas importui iš šalių, kurios ėmėsi sankcijų prieš Rusijos juridinius arba fizinius asmenis arba prisijungė prie tokio sprendimo, rašoma dokumente.

Šalies vadovė D. Gryvauskaitė sakė, kad toks Rusijos atsakas buvo tikėtinas, tačiau pažeidžia Rusijos tarptautinius įsipareigojimus ir Pasaulio prekybos organizacijos taisykles. Prezidentė tuo pačiu pabrėžė, kad sankcijos pirmiausia atsisuks prieš pačios Rusijos gyventojus.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad Lietuva jau turi patirties reaguojant į tokią blokadą.

„Mes jau patyrimą turime, ir krizės laikotarpį išgyvenome, išmokome tas pamokas, ir pieno blokados pamokas išmokome. Mūsų pienininkai sugeba atlaikyti tokius nedraugiškus žingsnius iš mūsų kaimynų, žinau, sugeba ir surasti rinkas, apsidrausti. Be to, mes irgi ne pėsti, turime ir fondus, yra apie 200 mln. litų eksporto skatinimui europinių pinigų, be to, kadangi tai bus priemonės taikomos visai Europos Sąjungai, tai ir priemonės kaip atsakas bus aptariamos bendrai. Todėl tikėtina, kad ir Europos biudžetas dalinai padės kompensuoti praradimu“, – kalbėjo prezidentė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė