Bitkoinas skverbiasi į Lietuvos turizmo rinką (0)

aviasistemos.lt nuotr.

aviasistemos.lt nuotr.

Atostogų planavimas internete žengia į naują lygį – nuo šiol skaitmeninis pasaulis ne tik padės suplanuoti maršrutą, įsigyti viešbučius, lėktuvo bilietus, bet ir leis šias paslaugas apmokėti virtualia valiuta. Internetinis skrydžių paieškos ir užsakymo portalas „Greitai.lt“ tapo pirmuoju turizmo rinkos dalyviu Lietuvoje, už kurio paslaugas bus galima atsiskaityti virtualia valiuta – bitkoinais.

Savo klientams suteikti galimybę atsiskaityti bitkoinais „Greitai.lt“ nusprendė atsižvelgdama į jų augančius lūkesčius. Ši valiuta dažnai keliaujantiems ir patiems atostogas planuojantiems žmonėms leis už skrydžių bilietus atsiskaityti dar patogiau ir greičiau.„Vertiname inovacijas ir nuolat siekiame užtikrinti patogiausią bei greičiausią būdą pasirūpinti skrydžių bilietais. Todėl nusprendėme savo klientams pristatyti galimybę naudotis virtualia valiuta ir taip išplėsti patogių bei nemokamų atsiskaitymo būdų spektrą“, – teigia „Greitai.lt“ valdančios UAB „Interneto partneris“ direktorius Andrius Buinovskis.

Jo teigimu, bitkoinai jau plačiai naudojami pasaulyje, bet Lietuvoje jie vis dar yra neįprasta naujovė, todėl klientai turi ribotas galimybes patogiai naudotis šia alternatyvia valiuta.

„Žmonės, perkantys internetu, yra itin imlūs naujovėms. Virtualias paslaugas jie renkasi, kad sutaupytų savo laiką.  Bitkoinai yra puikus to pavyzdys – naujas ir greitas atsiskaitymo būdas vertinamas tų, kurie nori kuo greičiau ir patogiau atsiskaityti už paslaugas ar produktus“, – sako A. Buinovskis.

Anot jo, tikimasi, kad naujas atsiskaitymo už skrydžių bilietus būdas atkreips dėmesį ir tų novatoriškų keliautojų, kurie iki šiol nesinaudojo panašiomis paslaugomis, tačiau ieškojo galimybių atsiskaityti nauja valiuta.

Kiekvieną mėnesį „Interneto partneris“ patiria daugiau nei 150 tūkst. litų sąnaudų, susijusių su piniginių operacijų aptarnavimu: valiutų keitimais, kursų svyravimu, e-vagystėmis, bankų ir kortelių mokesčiais. Tikimasi, kad vieningos bitkoinų valiutos įsigalėjimas leis paprasčiau plėstis į užsienio rinkas, taip pat padės išvengti elektroninių vagysčių ir ženkliai optimizuos operacijų kaštus.

„Tikėtina, kad pasaulyje įsitvirtinant bitkoinams, atsiskaitymų už aviabilietus šia skaitmenine valiuta vis daugės. Prognozuojame, kad ateityje kas dešimtas skrydžio keleivis už savo bilietą bus sumokėjęs bitkoinais“, – sako „Interneto partneris“ vadovas.

Pasaulinėje turizmo rinkoje atsiskaitymas bitkonais nuo šios vasaros jau nebėra naujiena: šią virtualią valiutą priima tokios visame pasaulyje žinomos internetinės kelionių agentūros kaip „Expedia“ arba „Cheapair.com“. Prieš keletą savaičių apie bitkoinų įtraukimą į tinkančių atsiskaitymui valiutų sąrašą paskelbė ir Latvijos oro linijos „AirBaltic“.

Bitkoinų mėgėjai visame pasaulyje renkasi šią nepriklausomą valiutą, nes ji yra mažiau paveiki valstybės ekonomikos svyravimams. Didžiosios pasaulio įmonės greitai įvertino šiuos skaitmeninės valiutos privalumus ir todėl suteikė galimybę savo klientams atlikti greitesnes finansines operacijas. 2011 metais ėmus populiarėti virtualiai valiutai atsiskaitymai bitkonais staiga pradėjo plisti skirtingose rinkose. Jau kelerius metus žmonės atveria savo elektronines pinigines ne tik pirkdami elektroninėse parduotuvėse, bet ir, pavyzdžiui, norėdami užkąsti mieste, apsikirpti, suplanuoti atostogas ar apsipirkti antikvariate.

„Greitai.lt“ virtualios valiutos kursą ima iš virtualios bitkonių keityklos „Bitmarket“.

Internetinis skrydžių paieškos ir užsakymo portalas „Greitai.lt“ – 12 metų veikiantis ir lyderio poziciją Lietuvoje turintis internetinis skrydžių paieškos portalas. Šiuo metu lėktuvų bilietų prekybos internetu paslaugas „Greitai.lt“ teikia keturiolikoje šalių.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė