Pasaulio vaikai gerai įvertino A.Juzėno filmą „Ekskursantė“ (1)

Filmo sustabdyta nuotr.

Filmo sustabdyta akimirka

Lietuvių režisieriaus Audriaus Juzėno filmas „Ekskursantė“ – keliaujantis ir nuolatos tarptautinių filmų konkursinėse programose rodomas filmas. Liepos 18–28 d. juosta pirmą kartą dalyvavo festivalyje, skirtame vaikams ir jaunimui, kur pelnė specialų apdovanojimą.

Italijoje vykusiame 44-ame tarptautiniame vaikų ir jaunimo filmų festivalyje „GIFFONI“ filmas buvo atrinktas dalyvauti konkursinėje programoje. Šis festivalis ypatingas tuo, kad vertinimo komisiją sudaro vaikai ir jaunimas iš viso pasaulio.

Beveik porą savaičių festivalio filmus žiūri ir vertina daugiau nei 3000 įvairaus amžiaus ir tautybių žiuri nariai nuo 3 iki 18 metų.

„Jau penktus metus iš eilės, dalyvaudami +13 ir +16 amžiaus žiuri kategorijose, festivalio filmus vertina ir jaunimas iš Lietuvos. O šie metai mums yra ypatingi tuo, kad pirmą kartą konkursinėje programoje buvo rodomas lietuviškas filmas. Be galo jaudinomės ir džiaugėmės – juk filmą turėjo žiūrėti jauni žmonės, kurie nežino mūsų istorijos“ – teigė Vilniaus tarptautinio vaikų ir jaunimo filmų festivalio „KINO SAGA“ direktorė Lina Užkuraitytė.

Pasak jos, po filmo kilo miškas rankų. Jaunuoliai aktyviai diskutavo, atrodė, kad socialinių ir kultūrinių skirtumų ribos išsitrynė. Filmo žiūrovus sujaudino stiprios ir atkaklios lietuvių mergaitės meilė tėvynei, ryžtas ir drąsa.

Filmas laimėjo specialų prizą, kurį skyrė socialinių-kultūrinių kino klubų jauniems žmonėms Italijoje organizatoriai.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė