Kuriamas virtualus Kauno atminties archyvas (0)

Kauno virtuali miesto svetaineKuriama interaktyvi Kauno miesto kolektyvinės atminties saugykla – www.atmintiesvietos.lt, skirta šio miesto mylėtojams, jo istorijos entuziastams, studentams, mokslininkams ir visiems tiems, kas domisi Kauno istorija ir dabartimi, kam šis miestas tapo svarbia gyvenimo dalimi.

Šiame tinklalapyje Kauno miesto urbanistinis peizažas pristatomas kaip kolektyvinės atminties žemėlapis, kuriame materialios atminties formos – pastatai, gatvės, kiemai, skverai, paminklai, muziejai, viešosios erdvės ir t.t. – leidžia atskleisti paslėptą ar pamirštą praeitį.Tinklalapyje kaupiami moksliniai, publicistiniai, literatūriniai tekstai bei tyrimai, meniniai ir tiriamieji projektai, fotografijos, vaizdo ir garso įrašai, kuriamas virtualus atminties vietų žemėlapis. Tačiau didžiausia šios duombazės vertybė – individualūs miestiečių atsiminimai ir pasakojimai. Šios mikroistorijos, dažnai kylančios iš stiprių emocinių šaltinių, kaip niekas kitas gali mus susieti su miesto, vietos istorija, praeitį susieti su dabartimi. Tik per pasakojimus miestas tampa gyva atmintimi, o jo erdvės – apgyvendintos.

Atminties duombazes bei interaktyvius tinklalapius turi daugelis pasaulio miestų, kvartalų, bendruomenių, kurias vienija bendra istorinė, kolektyvinė, kultūrinė ar kt. atmintis. Tokios skaitmeninės atminties platformos sukūrimas Kaune ne tik leis jos vartotojams kurti jungtis tarp asmeninių patirčių ir miesto kultūros paveldo, bet ir skatins susidomėjimą miesto atmintimi, pasididžiavimą savo miesto istorija.

Šis projektas neturi pabaigos, todėl jo rengėjai nuolat kaupia virtualų Kauno miesto atminties archyvą: fotografijas, filmuotą medžiagą, interviu su miestiečiais, mokslo publikacijas, meninių projektų dokumentaciją. Tačiau svarbiausi jame – miestiečių įrašai. Galima tapti šio virtualaus archyvo bendraautoriais ir siųskite savo atsiminimus apie jums svarbias miesto vietas, įvykius, šventes ir pan. Atsiminimus galima siųsti adresu info@atmintiesvietos.lt arba pasinaudoti specialiai tam sukurta virtualia anketa.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė