Išeiviai studentai mielai atliko praktiką Lietuvos įmonėse ir įstaigose (1)

Studentai | LEU nuotr.

Studentai | LEU nuotr.

Daugiau kaip trys dešimtys užsienyje besimokančių studentų ir gimnazistų vasarą atliko praktiką Lietuvos įmonėse bei valstybės įstaigose.

Lietuvių išeivijos studentų ir vasaros stažuočių programose dalyvavo jaunuoliai  iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados ir Nyderlandų karalystės, pirmąsyk atvyko studentų iš Ukrainos, Brazilijos, Vokietijos. Lietuvoje jie stažavosi šešias savaites, daugelis ne pirmą kartą, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

JAV Lietuvių bendruomenės Krašto valdybos pirmininkė Sigita Šimkuvienė-Rosen sako, kad norinčiųjų praktiką atlikti Lietuvoje netrūksta. Su Vytauto Didžiojo universitetu rengiamose Lietuvių išeivijos studentų stažuotėse dalyvauja lietuviškai kalbantis ar lietuviškų šaknų turintis jaunimas, o vasaros stažuočių programoje – visi, besidomintys mūsų šalimi.

Jaunimas ne tik dirbo, bet ir keliavo po Lietuvą, klausė paskaitų apie Lietuvos aktualijas ir tobulino lietuvių kalbą .Pasak stažuočių organizatorių, verslo įmonės, savivaldybės, ligoninės, nevyriausybinės organizacijos praktiką atlikti norintį jaunimą iš užsienio priima noriai.

Planuojama, kad šeštus metus rengiamos stažuočių programos kitais metais plėsis – bendradarbiavimo sutartis bus pasirašoma su Klaipėdos universitetu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė