Plungės teatro „Saula“ dėka Lietuvos vardas skambėjo ypatingai garsiai (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Liepos 25 – rugpjūčio 2 dienomis Vokietijoje Lingen mieste vykos 13-asis pasaulinis vaikų teatrų forumas „Pasaulio spalvos“.

Tai didžiausias ir reikšmingiausias pasaulinės reikšmės įvykis, kurį kas antri metai rengia pasaulinė teatrų sąjunga AITA/NEATA, vienijanti daugiau nei šimtą valstybių.

Olimpinėms varžyboms savo reikšme prilyginamame įvykyje atrenkami dalyvauti 19 geriausių vaikų teatrų iš viso pasaulio. Atrinktas teatras tampa ne tik pasaulinės atrankos laureatu, bet ir turi galimybę pristatyti savo šalį ir savo kūrybą visam pasauliui.

Pasauliniame teatrų forume be atrinktų kolektyvų dalyvauja teatrų sąjungų prezidentai, režisieriai, teatro pedagogai ir ekspertai iš daugybės pasaulio šalių.

Po ilgų atrankų Lietuvos vėliava tarp didžiųjų pasaulio valstybių iškelti suteikta Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Saula“ ir jo vadovams Sigitai ir Romui Matuliams. Tai nepaprastai reikšmingas ir aukščiausias pasaulinio lygio įvertinimas ir teatro kūrybos pripažinimas. Daugybė pasaulio valstybių teikdami savo teatrus tikisi, kad jų valstybių vėliavos plevėsuos forume, nes atrenkant teatrą suteikiama galimybė pirmiausiai pačiai šaliai pristatyti savo kultūrą ir tradicijas.

Rengėjų nuotr

Rengėjų nuotr

Šį kart Lietuva nenusileido pasaulio didžiausioms valstybėms ir tarp Kanados, Rusijos, Kinijos, Japonijos, Paragvajaus, Argentinos, Kolumbijos, Graikijos, Vokietijos ir kitų pasirodė lygiaverčiai, kaip gilių teatro tradicijų puoselėtojai.

Plungės teatras „Saula“ pasauliniame forume Lingene parodė Lietuvoje geriausiu vaikišku spektakliu pripažintą spektaklį, pagal Lietuvių liaudies pasakas „Velnių monai“, spektaklio režisieriai ir inscenizacijos autoriai Sigita ir Romas Matuliai. Be spektaklio forumo „Spalvų parkas“ ,,Saulos“ aktoriai pristatė teatralizuotą programą paremtą Lietuvių liaudies šokiais, dainomis ir žaidimais. Forume dalyvių eisenoje „Sauliečiai“ pasidabinę tautiniais kostiumais, nešė vėliavas ir skandavo Donelaičio tekstus iš poemos „Metai“.

Nuo pirmųjų akimirkų lietuvaičiai sulaukė nepaprasto susidomėjimo, traukė ne tik spaudos, televizijos, bet ir visų dalyvių bei žiūrovų dėmesį. Po spektaklio parodyto Lingene „Theater an der Wilhelmschöhe“ teatras ,,Saula“ buvo įvardintas, kaip profesionaliai dirbantis teatras ir susilaukė daugelio šalių ekspertų ir režisierių palankaus pripažinimo ir šiltų sveikinimų.

Rengėjų nuotr

Rengėjų nuotr

Pasaulinis forumas, tai ne tik didžiausias kultūrinis įvykis, bet ir unikali galimybė kartu kurti, bendrauti, mokytis su viso pasaulio vaikais, nepaisant jų odos spalvos, religijos ar socialinių skirtumų.

Po įspūdingo pasaulinio forumo uždarymo ceremonijos Lingeno meras perdavė įgaliojimus Kanados teatrų sąjungos prezidentui 14-ąjį forumą surengti Kanadoje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė