Tarptautinėje bitininkų šventėje visa Priekulė kvepėjo medumi (nuotraukos) (0)

ŽŪM nuotr.

ŽŪM nuotr.

Į medumi kvepiančią Priekulę šį savaitgalį sugužėjo ne tik bitininkai iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių, nes čia vyko trisdešimt aštuntoji bitininkų šventė.

Gražus renginys prasidėjo nuo iškilmingų šv. Mišių, per kurias buvo pašventintas medus. Vėliau bitininkai žygiavo eisenoje, kurios metu buvo pristatytos Lietuvos bitininkų draugijos iš įvairiausių šalies kampelių ir svečiai iš užsienio. Šį kartą Priekulėje svečiavosi bitininkai iš Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Švedijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės. Nepaisydami sunkumų ar tolimo kelio bitininkų draugijų atstovai jau metai iš metų keliauja į vis kitą Lietuvos miestą, kad pabūtų drauge, pasidalytų patirtimi ir tiesiog paragautų skaniausio medaus, tad ir šį kartą saldžiausio medaus nepritrūko.

Lietuvos bitininkų šventė turi senas tradicijas – pirmoji jų įvyko dar 1963 m. Nuo 1989 m. šventė vyksta kasmet vis kitoje Lietuvos vietoje, tad šiemet buvo minima ne tik 38-oji šventė, bet ir 25-rių metų sukaktis.

„Šiandien bitininkai susiduria su daugybe įvairiausių klausimų, kuriuos reikia spręsti, vis dėlto nepaisant sunkumų labai smagu šiandien visus matyti čia. Jau bene 40 metų pirmąjį rugpjūčio savaitgalį visi bitininkai susirenka į vieną vietą, kad susitiktų su bičiuliais, o man didžiulė garbė atidaryti šią šventę“, – visus susirinkusiuosius su švente ir gražia 25 metų sukaktimi pasveikino Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius.

Bitininkų šventė kasmet pritraukia vis daugiau svečių ir dalyvių bei įgauna tarptautinio renginio statusą.

„Man labai malonu ir didžiulė garbė dalyvauti šiandien šioje gražioje šventėje. Noriu palinkėti, kad visada išliktumėte vieninga šeima, o ant kiekvieno lietuvio stalo visuomet būtų medaus. Linkiu Jums gyvuoti dar ilgus metus. Gražios šventės ir gražios bičiulystės“, – palinkėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Ji kartu su Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentu apdovanojo geriausius šalies bitininkus. Trečios vietos nugalėtoju tapo bitynas iš Lazdijų rajono, kuriame šeimininkauja Janina Lisauskienė, antra vieta atiteko Liachovičių šeimos bitynui iš Vilniaus, o pirmąja džiaugėsi Kėdainių bityno šeimininkas Rimtautas Ardavičius, kuris bitininkyste užsiima jau daugiau nei 30 metų. Dabar jo ūkyje keli šimtai bičių šeimų, o garsus bitininkas pardavinėja ne tik medų, bet ir originalias tikro vaško žvakes. Nugalėtojams atiteko vardinės padėkos ir taurės.  Taip pat šventės metu buvo paskelbta ir naujoji Bičių karalienė. Šio garbingo titulo nusipelnė Janina Lisauskienė iš Lazdijų rajono, o geriausiu metų bitininku tapo Juozas Jankauskas.

„Mums labai smagu, kad šiandien Priekulėje sulaukėme tiek svečių iš Lietuvos ir iš kaimyninių valstybių, tokios šventės Priekulė dar nematė“, – kalbėjo viena iš šventės šeimininkių Daiva Bliudžiuvienė, Priekulės seniūnė.

Visą dieną veikiančioje mugėje visi norintieji galėjo paragauti įvairiausių rūšių medaus, o labiausiai patikusio medaus – ir įsigyti. Renginyje savo patirtimi dalijosi žolininkė Adelė Karaliūnaitė ir žinomas bitininkas Algirdas Amšiejus. Šeštadienio vakarą linksmybės Priekulės parke vyko kone iki vidurnakčio. Medumi kvepiančios šventės metu dalyvius linksmino daugybė folkloro ansamblių ir liaudiškos muzikos kolektyvų, o naktinį dangų nušvietė ugnies šou. Tad linksmybių ir pramogų nepritrūko nei vaikams, nei suaugusiesiems.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė