Per Lietuvą į ES gilumą nelegaliai veržiasi vis daugiau vietnamiečių (0)

Pasienis.lt nuotr.

Pasienis.lt nuotr.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnus pastaruoju metu neramina neregėtai išaugęs sulaikytų sienos pažeidėjų iš Vietnamo skaičius.

Vien liepą pasieniečiams įvairiose Lietuvos vietose įkliuvo 51 vietnamietis. Dar 35 migrantus iš šios Azijos valstybės savo šalyje sulaikė ir į Lietuvą grąžino Lenkijos pareigūnai.

Toks staigus vietnamiečių migrantų antplūdis per vieną mėnesį fiksuojamas pirmą kartą. Pavyzdžiui, praėjusiais metais, sausio–gruodžio mėnesiais, Lietuvos pasieniečiai iš viso buvo sulaikę 80 Vietnamo piliečių.

Pastebima, kad migrantai iš Vietnamo, skirtingai nei savarankiškai keliaujantys gruzinai, per valstybės sieną mėgina prasmukti gerai organizuotomis grupėmis. Jas lydi apylinkėse besiorientuojantys vedliai, Baltarusijos ir Lietuvos pasienio vietovėse užsieniečių laukia parengtos transporto priemonėmis, kuriomis jie gabenami Lenkijos link.

Liepą Švenčionių rajone VSAT pareigūnai iš viso sulaikė keturias vietnamiečių grupes, kurių kiekvienoje buvo po 6–8 žmones. Taip pat įkliuvo juos gabenę rusas bei lenkas. Visi šie valstybės sienos pažeidimai fiksuoti VSAT Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos atsakomybės ruože.

Vilniuje pareigūnams vienu metu įkliuvo 8 vietnamiečiai ir du juos gabenę kirgizai.

Dar 18 Vietnamo piliečių ir juos gabenusius tris lietuvius bei du kirgizus paskutinėmis liepos dienomis prie sienos su Lenkija sulaikė Lazdijų rinktinės pasieniečiai.

Pirminių apklausų metu išsiaiškinta, jog galutinis tokių Vietnamo piliečių kelionių tikslas – Vakarų Europa. Kai kurie užsieniečiai teigė dirbę statybose Rusijoje, tačiau vėliau dėl mažo užmokesčio ir asmeninių priežasčių nusprendė išvykti.

VSAT duomenimis, nelegali vieno vietnamiečio kelionė iš gimtinės į pasirinktą Vakarų Europos valstybę jam kainuoja nuo 8 iki 12 tūkstančių JAV dolerių.

Vietnamiečių migracija visgi laikoma vietinio lygio problema, nes Europos Sąjungos mastu tie skaičiai yra visiškai menki.

Visai su kitais nelegalių migrantų srautais susiduria Ispanijos, Graikijos pareigūnai. Vietnamiečių migracija Europos Sąjungoje kol kas nelaikoma problema.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė