Lietuvoje įsteigta komercinė kibernetinės gynybos tarnyba pripažinta tarptautiniu mastu (0)

Digitalmoods.com nuotr.

Digitalmoods.com nuotr.

Pirmoji Baltijos šalyse komercinė reagavimo į kibernetinės saugos incidentus tarnyba NRD CIRT tapo tarptautinės organizacijos – FIRST (Forum of Incident Response and Security Teams) pilnateise nare. Ši organizacija vienija nacionalines, komercines ir akademines kompiuterinių incidentų tyrimų tarnybas (Computer Emergency Response Team – CERT) visame pasaulyje.

Tapę FIRST nariais, NRD CIRT glaudžiau bendradarbiaus su kitomis incidentų reagavimo tarnybomis, keisis saugumo informacija bei pritrauks papildomų resursų incidentų valdymui. NRD CIRT pasirengimą narystei atlikę auditą patvirtino du asociacijos nariai.

„Kibernetinių atakų skaičius ir šnipinėjimo mastai nuolat auga. Atakos, turinčios aiškų tikslą, tampa vis sudėtingesnės, dėl to trinka organizacijų darbas, prarandami duomenys, kenčia reputacija. Atskiras padalinys, atsakingas už reagavimą į saugos incidentus įmonės ar organizacijos viduje, yra šių dienų būtinybė“, – teigia dr. Vilius Benetis, NRD CS direktorius.

„Savo klientams, tiek turintiems tokius padalinius, tiek juos kuriantiems, suteiksime technologijas ir įdiegsime procesus, reikalingus incidentų prevencijai. Stebėsime ir analizuosime jų saugos būseną, atliksime informacinių sistemų patikras ir apmokysime darbuotojus. Incidento atveju efektyviai likviduosime pasekmes, atstatysime paslaugų tiekimą, atliksime vidinį tyrimą, prireikus – bendradarbiausime su teisėsaugos institucijomis“, – sakė Dr. Benetis.

NRD CIRT papildys nacionalinio CERT–LT, interneto paslaugų tiekėjų bei žinybinių organizacijų CERT‘ų, kurie sprendžia incidentus tik jiems priklausančiame tinkle, paslaugas ir padės gintis organizacijoms, valdančioms ir tvarkančioms svarbias informacines sistemas, asmens duomenų tvarkytojams, finansinėms įstaigoms, aukštųjų technologijų organizacijoms ir pramonės bei transporto įmonėms. Tarnyba nuo šių metų liepos 2 d. taip pat yra ir asociacijos Trusted Introducer narė. Ši organizacija padeda Europos kompiuterinių incidentų tarnyboms efektyviau bendradarbiauti ir tuo pačiu didinti bendrą saugumą, sparčiau reaguojant į realias atakas ir naujas grėsmes.

NRD CIRT įsteigė specializuotų kibernetinių paslaugų įmonė NRD CS, diegianti modernias skaitmeninės informacijos ekspertinių tyrimų laboratorijas, kritinių informacinių technologijų saugos ir automatizuotus el. nusikaltimų tyrimo valdymo sprendimus Lietuvoje, Europoje, Kaukazo regione bei Rytų Afrikos šalyse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė