Lietuvoje iki šio mėnesio įvaikinti 44 be tėvų globos likę vaikai (0)

laukodarzelis.lt nuotr.

laukodarzelis.lt nuotr.

Per septynis 2014 metų mėnesius Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 44 be tėvų globos likusius vaikus, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Paprastai dėl įvaikinimo kreipiasi šeimos (asmenys), sulaukusios 30 ir daugiau metų. Vidutinis moterų amžius – 37 metai, o vyrų – 34 metai. Daugiausia norinčių įvaikinti šeimų (asmenų) gyvena Vilniaus ir Kauno miestuose bei rajonuose, taip pat Klaipėdos mieste, kas sudaro daugiau kaip pusę visų ketinančiųjų priglausti be tėvų likusį vaiką.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, siekdami išspręsti šiuo metu globos įstaigose gyvenančių vaikų ir neįgalių asmenų socialinės atskirties, vienišumo, integracijos į visuomenę problemas bei skatindama atsakingą tėvystę, inicijavo globos namų partvarką – Lietuvoje bus pereinama prie bendruomenėje teikiamų paslaugų.

Bus kuriami kompleksinių paslaugų šeimai ir vaikui modeliai, teikiamos reabilitacijų ir psichologų konsultacijos, neįgalių suaugusių asmenų šeimos nariams – laikino atokvėpio paslaugos, vaikams – dienos centrai. Taip pat bus stiprinama socialinė pagalba tėvams, auginantiems vaikus iki 3 metų, besilaukiančioms moterims, gerinama globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieška. Šeimoms, kad šios sugebėtų tinkamai rūpintis vaikais, ir tėvams netektų laikinai ar visam laikui atimti tėvystės teisių, bus organizuojami mokymai apie pozityvų auklėjimą šeimoje.

Numatoma kurti laikino „atokvėpio“ tarnybas, dienos centrus, į namus atvykstančias mobilias slaugomosios priežiūros specialistų ir socialinių darbuotojų padėjėjų komandas. Tėvams bus suteiktos galimybės išmokti atsakingos tėvystės, o prireikus vaikus palikti dienos centruose. Suteikus visą šią pagalbą, vaikai ir neįgalieji galės saugiai gyventi namų aplinkoje.

Sistemos pokyčiai bus įgyvendinti pasinaudojant Europos Sąjungos struktūrinėmis lėšomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė