Druskininkų viešojoje bibliotekoje vyks susitikimas su Kanadoje gyvenančiu lietuvių kilmės rašytoju (0)

Antanas Šileika | antanassileika.co nuotr.

Antanas Šileika | antanassileika.co nuotr.

Rugpjūčio 7 d. 16 val. Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje (V. Kudirkos g. 13) įvyks susitikimas su Kanadoje gyvenančiu lietuvių kilmės žurnalistu, rašytoju, literatūros kritiku Antanu Šileika. Svečias pasakos apie savo kūrybą, skaitys ištraukas iš naujausios knygos, išverstos į lietuvių kalbą, „Pirkiniai išsimokėtinai“ (leidykla „Versus aureus“).

Knygą „Pirkiniai išsimokėtinai“ sudaro trylika tarpusavy susijusių apsakymų, kuriuose santūriu humoru ir švelnia ironija vaizduojamas lietuvių emigrantų šeimos gyvenimas Kanadoje. Pagrindinė pasakojimo intriga – karštai trokštančių pritapti Kanadoje vaikų ir senamadiško, iš ūkininkų šeimos kilusio tėvo, niekaip neįstengiančio atsisakyti gyvenimo „senojoje šalyje“ įpročių, konfliktas. Antano Šileikos pasakojimai apie lietuvių emigrantų šeimą sulaukė nemažo dėmesio Kanadoje ir pelnė keletą apdovanojimų už humorą.

Rašytoją į Druskininkus pakvietė Lietuvos kompozitorių sąjunga, pasiūliusi dalyvauti tarptautinėje menininkų rezidencijoje DAR (Druskininkai Artists‘ Residence). Dvi savaites Antanas Šileika gyvens Druskininkų kūrybos ir poilsio namuose, grožėsis miestu ir jo apylinkėmis, kurs, bendraus su rezidencijoje apsistojusiais Lietuvos menininkais.

Antanas Šileika, gimęs 1953 metais Toronte, išeivių iš Lietuvos šeimoje, gerai žinomas kaip žurnalistas, rašytojas, literatūros kritikas. Po studijų Toronto universitete keletą metų gyveno Paryžiuje, studijavo prancūzų kalbą, dirbo anglų kalbos mokytoju ir literatūrinio žurnalo „Paris Voices“ redakcijoje. Anglų kalba išleistos keturios Antano Šileikos knygos. Dvi iš jų išverstos į lietuvių kalbą – romanas „Woman in Bronze“ („Bronzinė moteris“) ir apsakymų rinkinys „Buying on Time“ („Pirkiniai išsimokėtinai“).

Renginys nemokamas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė