Baziniuose kariniuose mokymuose – gausus merginų būrys (1)

Mokomojo pulko nuotr.

Mokomojo pulko nuotr.

Rugpjūčio 4 d. į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką Rukloje atvyko 72 jaunuoliai. Naujojoje bazinių karinių mokymų laidoje ir 15 merginų.

Į Mokomąjį pulką atvykusius jaunuolius pasitikęs Mokomosios kuopos vadas kapitonas Aurimas Lapkauskas džiaugėsi gausia karių laida ir paragino neskubėti priimti neapgalvotų sprendimų.

„Kartais mokymai gali pasirodyti sudėtingi, bet tikiu, kad jums visiems užteks ryžto ir jėgų įveikti visą trijų mėnesių kursą“, – sakė kpt. A. Lapkauskas.

Tarnybą pradėję  jaunuoliai turi teisę per pirmąsias penkias mokymų dienas  apsispręsti, ar nori savo ateitį susieti su Lietuvos kariuomene.

Bazinius karinius mokymus pradėjusi Alina Merkytė į kursus atvyko vedama užsibrėžto tikslo.

„Į šiuos mokymus atvykau turėdama tikslą tarnauti Lietuvos kariuomenėje. Baigiau psichologijos studijas ir profesinę praktiką atlikau Lietuvos kariuomenėje. Ši veiklos sritis mane labai sudomino ir paskatino atvykti į karinius mokymus. Sėkmingai juos baigusi, norėčiau tarnauti karo psichologe“, – sako Alina.

Tuo tarpu iš Vilniaus į mokymus Rukloje atvykęs Arminas Mockevičius dirba Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamente. Jo teigimu, kiekvienas vyras turi įgyti tam tikrų karinių žinių ir įgūdžių, kurie pravers ir civiliame gyvenime. Karys tikisi įgytas karines žinias pritaikyti ne tik tarnyboje, bet ir savo darbe.

Pirmąsias savaites kariai didžiąją laiko dalį praleis teorinėse pratybose, mokydamiesi taktikos, ginkluotės ir šaudybos, karo topografijos, apsaugos nuo atominio, biologinio, cheminio ginklo, medicinos ir kitų kariškų subtilybių. Mokymai laukuose prasidės tik po šešių tarnybos savaičių. Taip pat daug laiko bus skiriama fiziniam rengimui.

Į bazinius karinius mokymus savanoriškumo pagrindais šaukiami 18-38 metų karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos. Baziniai kariniai mokymai organizuojami siekiant užtikrinti kariuomenės mobilizacijos rezervą ir sudaryti sąlygas jaunuoliams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą, siekti profesinės karo tarnybos kario karjeros Lietuvos kariuomenėje.

Jaunuoliams, baigusiems bazinius karinius mokymus, bus užskaityta privalomoji pradinė karo tarnyba, o sėkmingai baigę mokymus galės pretenduoti sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis. Jaunuoliams, atlikusiems šiuos mokymus, numatytos skatinamosios priemonės – dalies sumokėtos studijų kainos kompensavimas, pirmenybė darbinantis į valstybės tarnybą (kai keli kandidatai surenka vienodus rezultatus), kt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė