„Kaunas Photo“ sugrįžta į Kauno miesto viešąsias erdves (0)

Vienuoliktasis festivalis „Kaunas Photo“. D.Monteleonė „Spasibo“

Vienuoliktasis festivalis „Kaunas Photo“. D.Monteleonė „Spasibo“

Rugpjūčio 6 dieną, trečiadienį, 13 val. Kauno pilies aikštelėje bus atidaroma Tomišo Pospecho (Tomįš Pospch) (Čekija) paroda „Pilių savininkai“, o 14 val., Čečėnijos aikštėje „ Deividas Monteleonė (Davide Monteleone) (Italija) paroda „Ačiū“, dalyvaujant parodų organizatoriams ir Kauno miesto atstovams.

Didėjant susidomėjimui, fotomeno festivalis „Kaunas Photo“ ir toliau auga, siekia dar didesnių auditorijų.

Pirmasis festivalis 2004 metais nustebino parodomis netipiškose menu vietose: gamyklose, transporto, komercijos vietose. 2014 metais vykstantis festivalis kitaip grįžta į viešąsias Kauno miesto erdves ir kviečia į pirmąsias šiuolaikinės fotografijos parodas viešosiose miesto erdvėse. Festivalio organizatoriai tikisi, kad šiomis parodomis pavyks paįvairinti Kauno miesto pėsčiųjų zonų ir turistų lankomų vietų kultūrinį gyvenimą.

Vienuoliktasis festivalis „Kaunas Photo“ šiemet švenčia iškilių Europos fotografų  keturiasdešimtmetį, džiaugiasi jų pasiekimais ir pristato parodų ciklą „1974 Generation“ („1974-ųjų karta“). Festivalio pabaigoje bus pristatytas to paties pavadinimo fotografijų albumas, kurio tiek fotografai, tiek sudarytojai yra 1974 m. gimę iškilūs fotografijos žmonės – nuo Airijos iki Rusijos, nuo Suomijos iki Italijos.

Tomišas Pospchas gimė 1974 m. Čekijoje. Jis vienas iš fotografų, pristačiusių savo parodą pirmojo festivalio programoje, kuris tada dar vadinosi „Kauno fotografijos dienos“, programoje. Fotografijų serija „Pilių savininkai“ kalba apie vertybių ir tradicijų perkainojimą. Fotografijos supažindina su savotišku Čekijos fenomenu: realių ir įsivaizduojamų pilių, kurios skirtos sodų, dvarų ar geležinkelio stočių puošybai, modelių gamyba.

Nors Deividas Monteleonė gimė (1974 m.) ir augo Italijoje, jo šaknys yra Rusijoje, todėl suprantama, kodėl jo fotografijų serija vadinasi „Spasibo“ („Ačiū“). Davidas Monteleonė keliauja po Kaukazą nuo 2001 metų ir yra gerai susipažinęs su šiuo regionu. Darbų serijoje „Ačiū“ – slegiantys, įtampos kupini vaizdai susipina su optimistiškomis naujosios Čečėnijos gyvenimo akimirkomis – religinėmis šventėmis, sporto varžybomis, vestuvių ceremonijomis.

Didžioji dalis Festivalio „Kaunas Photo“ renginių vyks pirmąją ir antrąją rugsėjo savaitę, o dauguma festivalio parodų veiks veiks iki spalio 11 d.

Fotomeno festivalis „Kaunas Photo“ nuo 2004 m., kurį organizuoja VšĮ „Šviesos raštas“, ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius, yra tarptautinių organizacijų „Festival of Light“ ir Europos fotografijos festivalių sąjungos narys.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė