Baigėsi Didžioji Kuršių marių regata (nuotraukos) (1)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Rugpjūčio 2 dieną Nidoje baigėsi pati didžiausia buriuotojų šventė – jubiliejinė Kuršių marių regata.

Po visą savaitę trukusių jachtų varžybų, pagrindines 47-osios Kuršių marių regatos taures iškovojo estų jachta „Katarina Jee“ (kap. M. Tamm), ir dvi naujokės šioje regatoje – jachta „Šiaurinė“ (kap. M. V. Mudėnas) ir „Keturi vėjai“ (kap. A. Janulionis).

Jau ne pirmą kartą Didžiąją Kuršių marių regatos taurę, kuri skiriama greičiausiai jachtai pagal persakaičiuotą laiką A distancijoje, iškovojo vienintelė užsieniečių jachta regatoje „Katarina Jee“.

„Nesitikėjau šios pergalės. Dvejus metus nedalyvavau Kuršių marių regatoje, todėl šiais metais nustebau pamatęs dalyvius – laivynas labai atsinaujino, atsirado daug naujų, greitų laivų, lietuviai dalyvauja tarptautinėse regatose ir plaukia labai gerai. Tai buvo tikras išbandymas mums“, – po varžybų kalbėjo jachtos „Katarina Jee“ kapitonas Mart Tamm, jau šeštąjį kartą dalyvaujantis Kuršių marių regatoje. Jis teigė, kitais metais čia sugrįšiantis vėl, nes jam patinka regatos atmosfera, Nida, Lietuvos žmonės.

Pagal perskaičiuotą laiką nemažu skirtumu – 18 minučių nuo „Katarina Jee“ atsiliko jachta „Jigy Jigy“ (kap. Š. Sodeika). Nors jie nelaimėjo taurės, bet iškovojo pirmąją vietą savo grupėje.

„Džiaugiamės rezultatais. Smagu, kad ir mūsų atkaklūs priešininkai – „Katarina Jee“ ir jachta „Keturi vėjai“ – taip pat bus apdovanoti. Kova tarp mūsų tikrai buvo įtempta, o tai ir yra pats varžybų smagumas“, – po varžybų negailėjo gerų žodžių priešininkams „Jigy Jigy“ kapitonas Šarūnas Sodeika.

Mažąją Kuršių marių regatos taurę, kuri skiriama greičiausiai jachtai pagal perskaičiuotą laiką B distancijoje, iškovojo iki tol šiose varžybose negirdėta jachta „Šiaurinė“. Tai vilniečių jachta, kuriai vadovauja patyręs kapitonas Marius Vitalis Mudėnas.

„Sunku buvo, bet stengėmės iš paskutiniųjų. Gaila, kad savo grupėje nepavyko laimėti. Tačiau gal kitą kartą pasiseks“, – sakė jachtos „Šiaurinė“ kapitonas M. V. Mudėnas.

„Dar niekada gyvenime taip nesijaudinau, kaip per paskutinį Kuršių marių regatos etapą. Bendroje realaus laiko įskaitoje turėjome tik 49 sekundžių pranašumą prieš jachtą „Jigy Jigy“. Visą paskutinių varžybų distanciją jie mus lenkė ir tik jau prie pat finišo atsikovojome lyderio pozicijas ir finišavome pirmi“, – po varžybų dar susijaudinęs po finalinės kovos pasakojo „Keturių vėjų“ įgulos narys Saulius Kinderis.

„Keturi vėjai“ tapo absoliučiai greičiausia jachta pagal tikrąjį laiką. 190 jūrmylių distanciją jie įveikė per 41 val. 45 min. ir 25 s. Jų priešininkai – jachta „Jigy Jigy“ – po savaitę trukusios kovos pagal realų laiką nuo jų atsiliko vos 44 sekundėmis.

„Nors šiuo laivu mes plaukiame dar tik mėnesį, jis mūsų nenuvylė. Tik nereikia jam trukdyti plaukti. O Kuršių marių regatoje kartu su įgula buvome užsibrėžę tikslą tapti greičiausia jachta. Ir mums tai pavyko“, – džiaugėsi A. Janulionis ir gyrė savo įgulą.

Klubinėje įskaitoje jau ne pirmus metus iš eilės laimi ir komodoro Algirdo Brazausko taurę namo išsivežė Vilniaus jachtklubas – jų laivynas surinko daugiausiai įskaitinių taškų regatoje.

Iš viso 47-ojoje Kuršių marių regatoje dalyvavo 54 jachtos. Jos varžėsi penkiuose etapuos. Greičiausios jachtos 190 jūrmylių atstumą įveikė per 41 valandą. Ilgiausiai praleistas laikas ant vandens – 58 valandos.

Jubiliejinė 60-metį švenčianti Kuršių marių regata buriuotojams įsimins alinančiu karščiu ir vėjo trūkumu.

47-osios Kuršių marių regatos taurės:

Didžioji 47-osios Kuršių marių regatos taurė (greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje A) – jachta „Katarina Jee“, kap. M.Tamm. Perskaičiuotas laikas – 29 val. 41 min. 17 s.

Mažoji Kuršių marių regatos taurė (greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje B) – jachta „Šiaurinė“, kap. M.V. Mudėnas. Perskaičiuotas laikas – 28 val. 19 min. 28 s.

Absoliučiai greičiausia jachta pagal tikrąjį laiką – jachta „Keturi vėjai“, kap. A. Janulionis. Regatos distancija įveikta per 41 val. 45 min. 25 s.

Kuršių marių regata taip pat yra Lietuvos kreiserinių jachtų buriavimo čempionatas, todėl visų grupių, išskyrus nulinės, nugalėtojai yra ir Lietuvos buriavimo čempionai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė