Dar viena pramoga gamtoje: ieškokime erebijų (0)

Tamsioji erebija | wikipedia.org nuotr.

Tamsioji erebija | wikipedia.org nuotr.

Mėgsti stebėti drugelius? Tavo akylumas gali pasitarnauti mokslo labui. Lietuvos entomologų draugija prašo pagalbos: padėkite surasti vietas, kuriose gyvena 2014 Metų vabzdžiu paskelbta tamsioji erebija (Erebia ligea). Puiki proga pasijusti tyrinėtoju, prasmingai praleisti laisvalaikį gamtoje vienam ar su visa šeima ir galbūt net tapti atradėju.

Erebijos – pleštekių (Nymphalidae) šeimos drugiai. Lietuvoje yra aptiktos dvi erebijų rūšys: Tamsioji erebija (Erebia ligea Linnaeus, 1758) ir šilinė erebija (Erebia aethiops Esper, 1777). Abi rūšys Lietuvoje retos, tačiau tamsioji erebija metų vabzdžiu pasirinkta todėl, kad šilinė erebija Lietuvoje nebeaptinkama jau kelis dešimtmečius.

Ką reikia daryti? Ieškoti, stebėti ir užfiksuoti. Tamsioji erebija jau skraido, tad dabar yra pats tinkamiausias metas ir oras šios rūšies stebėjimui ir paieškai. Drugius atpažinti ir daugiau apie juos sužinoti padės entomologų parengtas apibūdintojas. Aptikus erebijų, reikia užpildyti Lietuvos entomologų draugijos svetainėje esančią anketą, drugius nufotografuoti ir atsiųsti radimo duomenis.

Aptikus šios rūšies drugių, prašome juos nufotografuoti ir atsiųsti radimo duomenis užpildžius anketą: Erebia ligea radimo anketa

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė