Privačiam verslui kaime, pateikus paraišką, gali būti suteikta per 200 tūkst. Lt (0)

Zervynų kaimas, danielius.net nuotr.

Zervynų kaimas, danielius.net nuotr.

Gyvenate kaime, bet žemės ūkis netraukia? O gal gyvenate afrikinio kiaulių maro buferinėje zonoje ir atsidūrėte sunkioje padėtyje? Jums siūloma kita galimybė – teikite paraišką kaimo plėtros priemonei „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ ir galėsite imtis sau artimo ne žemės ūkio verslo. Paraiškos pagal šią priemonę priimamos nuo š. m. rugpjūčio 11 iki rugsėjo 12 d. Didžiausia paramos suma vienam kaimo gyventojo projektui – daugiau nei 200 tūkst. litų, labai mažai (iki 10 darbuotojų) įmonei – beveik 700 tūkst. litų. Paramos intensyvumas – 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.„Verslo plėtotė Lietuvoje tampa viena iš prioritetinių ekonominės politikos krypčių. Mažos alternatyvios veiklos įmonės turi didelę įtaką šalies ekonominiam augimui. Šių įmonių plėtra kaime itin svarbi. Ji skirta skatinti kaimo gyventojų verslumą, įvairinti smulkųjį verslą, kurti paslaugas ir darbo vietas, saugoti kaimo paveldo vertybes, didinti gyventojų užimtumą bei pajamas ir taip gerinti gyvenimo kokybę kaime, – pabrėžia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. – Noriu atkreipti dėmesį, kad ši priemonė yra puiki proga afrikinio kiaulių maro buferinėse zonose gyvenantiems žmonėms parodyti iniciatyvą ir steigti ar plėsti kokią nors ne žemės ūkio veiklą“.

Priemonės „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ remiamos sritys – paslaugų ne žemės ūkiui teikimas, ne žemės ūkio produktų gamyba, tradicinių amatų puoselėjimas. Pareiškėjai gali būti kaimo gyventojai, kurie kaime savo gyvenamąją vietą deklaruoja bent vienerius metus, ir vykdo individualią veiklą nesteigdami įmonės, t.y. pagal verslo liudijimą ar veiklos pažymą, taip pat savarankiškos labai mažos įmonės, įsteigtos ir veikiančios kaimo vietovėse.

Ši priemonė tinka tiems, kurie turi idėjų, planų ir nepatingės atlikti parengiamųjų darbų – išanalizuoti savo galimybes, parengti verslo planą, gauti reikiamus dokumentus, statybos leidimus ir kt.  Pareiškėjas, teikdamas paraišką kaip fizinis asmuo (ne įmonė), jau turi turėti verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymėjimą.

Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 programos metais pagal šią priemonę buvo įgyvendinta daug įdomių projektų – įrengti restoranėliai, pradėtas gaminti biokuras, paremta baldų gamyba.

Remiamų veiklos rūšių pavyzdžiai – kepyklų veikla ir miltinių produktų gamyba, šokolado ir saldumynų gamyba, nealkoholinių gėrimų gamyba, tekstilės ir kitų gaminių skalbimas ir sausas valymas, kirpyklų ir grožio salonų veikla, laidotuvių ir su jomis susijusių paslaugų veikla, drabužių siuvimas, baldų gamyba, aplinkos tvarkymo darbai. Tačiau šis sąrašas – tik kelrodis planuojant savą verslą. Pagal šią priemonę ypač yra remiamas tradicinių amatų puoselėjimas. Jis yra vienas iš pagrindinių šešių paraiškos vertinimo prioritetų. Kiti prioritetai: pareiškėjas nėra gavęs investicinės paramos pagal šią priemonę, sukuriama daugiau darbo vietų (taikoma įmonei), jei pareiškėjas įgyvendina projektą mažiau palankioje ūkininkauti vietovėje arba probleminiame regione, pareiškėjas yra grįžęs iš emigracijos, kuriamas šeimos verslas.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė