Dzūkijoje nuaidėjo tarptautinis folkloro festivalis „Subatėlės vakarėly…“ (nuotraukos) (0)

Dzūkijoje nuaidėjo tarptautinis folkloro festivalis „Subatėlės vakarėly...“ | varena.lt nuotr.

Dzūkijoje nuaidėjo tarptautinis folkloro festivalis „Subatėlės vakarėly…“ | varena.lt nuotr.

Dzūkijos nacionaliniame parke esančiuose kaimuose skambiai nuaidėjo tradicinis tarptautinis folkloro festivalis „Subatėlės vakarėly…“. Ši įspūdinga folkloro fiesta kasmet sukviečia vis daugiau folkloro puoselėtojų ir mylėtojų ir visos Lietuvos.

Penktadienį dzūkiška vakaruška su liaudies dainomis ir šokiais vyko Darželių kaime, šeštadienio popietę smagus koncertas – Lynežeryje, o vakarop pagrindinis festivalio koncertas žiūrovus tradiciškai sukvietė į Marcinkonis. Į jį susirinko ne tik Lietuvos folkloro ansambliai, bet ir svečiai iš Ukrainos bei liaudies dainų pasiilgusieji. Baigiamasis koncertas sekmadienį skambėjo Žiūrų kaimo Margų pievoje ant Ūlos upės kranto.

Festivalį, kaip ir kasmet, organizavo Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija.

Marcinkonyse koncertą tradiciškai dzūkiška daina pradėjo festivalio šeimininkai – Marcinkonių folkloro ansamblio dainininkai, vadovaujami Rimutės Avižinienės.

Vėliau į sceną lipo Druskininkų miesto folkloro ansamblis „Stadalėlė“, vadovaujamas Linos Balčiūnienės, instrumentinio folkloro grupė „Ratilai“ iš Vilniaus, vadovaujama Dariaus Mockevičiaus, Telšių rajono Varnių regioninio parko folkloro ansamblis „Druja“, vadovaujamas Lino Šedvilo, Kaišiadorių kultūros centro folkloro ansamblis „Verpeta“, vadovaujamas Valerijos Jankauskienės, svečių iš Ukrainos folkloro ansamblis „Kalina”, vadovaujamas Z. Jakovlevos, Varėnos kultūros centro folkloro ansamblis „Žeiria“, vadovaujamas Vaidos Naruševičiūtės, Smalvų kapela, Danutės Stunžienės.

Ypatingai daug plojimų sulaukė dainininkai iš Ukrainos, kurie festivalyje dalyvauja jau kelintą kartą. Šių metų ansamblio programoje skambėjo ne tik tradicinės liaudies dainos. Vieną dainą ukrainiečiai skyrė savo šalies vyrams, kovojantiems už Ukrainos laisvę.

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direktorius Eimutis Gudelevičius, sveikindamas šventės dalyvius, sakė, kad festivalis skirtas parko gyventojams, lankytojams ir svečiams bei visiems kitiems, kurie neabejingi senoviniams papročiams ir tradicijoms.

Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Alvydas Valeiša pasveikino šventės dalyvius, o organizatoriams padėkojo už puikų renginį, kuris telkia folkloro kolektyvus ir kviečia į Varėnos kraštą, kuriame folkloras yra neatsiejama gyvenimo dalis. „Smagu matyti šitą folkloro ansamblių ir dalyvių margumyną. Folkloras – mūsų paveldas, kuriuo mes didžiuojamės ir būtent juo bei savo kalba, tarmėmis, dainomis, šokiais, amatais, tradicijomis – esame išskirtiniai. Branginkime ir puoselėjime visa tai”,-sakė A. Valeiša. Jis šventės organizatoriams įteikė dovanų pyragą.

Šmaikščiais dzūkiškais pajuokavimais šventės dalyvius linksmino renginio vedėjai – Varėnos kultūros centro Marcinkonių filialo vadovė Rimutė Avižinienė ir Marcinkonių etnografijos muziejaus vedėjas Jonas Bajoriūnas.

Šventėje buvo galima įsigyti ne tik Dzūkijos nacionalinio parko leidinių, čia šurmuliavo dzūkiškas turgelis, kuriame buvo galima nusipirkti naminės duonos ir pyragų, įvairiausių rankdarbių, keramiko Audriaus Matonio spalvingų keramikos dirbinių, meistrų iš Kauno pintų gaminių. Dzūkijos nacionaliniame parke puoselėjamus senuosius amatus demonstravo musteikiškis meistras Romas Norkūnas. Jis rodė, kaip liejamos žvakės, pinami krepšiai, lupamos karnos ir dirbami kiti senieji dzūkų darbai.

Festivalio pabaigai visi kolektyvai sudainavo skambią dzūkišką dainą „Devyni metai”, o vėliau šventė persikėlė į etnografijos muziejų, kur iki vėlumos dalyviai nenuilsdami dainavo ir šoko.

Kaip sakė vienas pagrindinių festivalio organizatorių, Marcinkonių etnografijos muziejaus vedėjas Jonas Bajoriūnas, festivalis jau turi savo tradicijas. Parko darbuotojai, rengdami tokias šventes, pagarbiai pristato ir atkreipia dėmesį bei ragina ir toliau puoselėti išsaugotas ir tebepuoselėjamas unikalias dzūkiško paveldo vertybes, senąsias tradicijas ir papročius. Svetingai ir išmoningai festivalio svečius sutinka ir kaimų bendruomenės. Šiuose festivaliuose noriai dalyvauja garsiausi folkloro kolektyvai iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė