Raudondvaryje gims unikalūs žemės meno objektai (1)

2014-07-31 08_33_14-FwdRugpjūčio 4 d. Raudondvario dvaro parke 22 menininkai iš įvairių pasaulio šalių susirinks į kūrybinę stovyklą. Per savaitę parke turėtų atsirasti 11 Žemės meno objektų.

Renginio „Land Art Raudondvaris 2014“ kuratorius floristas Marijus Gvildys pasakojo, kad iš Šveicarijos į Lietuvą ketina atvykti skulptorius ir floristas, P. Pikaso (Pablo Picasso) mokinys P. Hesas (Peteris Hessas). Tai vienas didžiausių šios meno rūšies autoritetų pasaulyje.

Norą dalyvauti renginyje pareiškė Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Rusijos, Šveicarijos, Lenkijos, Olandijos, Lietuvos menininkai.

Pasak M. Gvildžio, Žemės menas atsirado kaip protestas prieš urbanizaciją ir vartotojišką požiūrį į prekybą meno kūriniais. Žemės meno kūriniai kuriami ne galerijoms ar aukcionams, jie nekilnojami ir neparduodami. Šis menas turi kitus tikslus: skatinti ekologiją, kurti traukos vietas bendruomenėms ir svečiams.

Jis unikalus, nes jo objektai yra gyvi, kintantys ar netgi nykstantys. Pradinę instaliaciją matęs lankytojas po pusmečio gali jos nebepažinti. Laikinumas ir kaita – pagrindiniai Žemės meno bruožai.

„Mes kursime tik lauke ir su toje aplinkoje randamomis natūraliomis priemonėmis: šakomis, akmenimis, gėlėmis, samanomis, žole. Be to, labai svarbu, kad visos medžiagos būtų pavaldžios laikui“, – aiškino M. Gvildys.

Vienintelis tokio formato Lietuvoje antrą kartą Raudondvaryje rengiamas Žemės meno festivalis turėtų pagyvinti parką ir suteikti jam dar daugiau patrauklumo. Tikimasi, kad parke atsiras objektų, kurie galėtų tapti Kalėdų ir kitų švenčių puošmenomis.

Stebėti kaip gimsta Žemės meno objektai, bendrauti su menininkais, galės visi dvaro lankytojai. Kiekviena menininkų komanda turės savo rėmėjus, kurių vardai bus įamžinti specialiose lentelėse. Kūrybos procesą fiksuos filmavimo grupė.

Per renginį vyks paskaitos, ekskursijos. Rugpjūčio 8 d. 18 val. bus pristatyti darbai, apdovanoti laureatai.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Aušrius:

    Šaunuoliai raudondvariečiai. Ten labai stipri lietuviška bendruomenė. Pavyzdys visiems kitiems Kauno priemiesčiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė