Palangos poilsiautojus sužavėjo raitoji policija (0)

Patruliuojantys žirgai | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Raitoji policija | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Palangos gyventojų ir poilsiautojų ramybę jau savaitę saugo ne tik kurorto policijos komisariato pareigūnai, pajėgos iš kitų teritorinių policijos įstaigų, bet ir Kabrioletas su Liuksu. Kas jie tokie? Tai Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Raitojo būrio žirgai, pačiam karščiausiam ir sunkiausiam metui „komandiruoti“ į vasaros sostinę padėti užtikrinti viešąją tvarką ir užkirsti kelią teisės pažeidimams.

Žirgais jojantys ir tvarką sunkiau pasiekiamose kurorto vietose prižiūrintys Vilniaus policijos vyriausioji patrulė Renata Gulbova ir vyresnysis patrulis Tomas Vološinas sako, jog į raitąją policiją žmonės reaguoja rimčiau, žino, kad nuo žirgo pasprukti nepavyktų. Tačiau, kita vertus, policijos žirgus ir raitelius supa beveik vien teigiamos emocijos: juos pamatę aikčioja ir žavisi tiek vaikai, tiek suaugusieji. Kai raiti pareigūnai staiga išdygsta Palangos paplūdimio kopose, nuo gultų pakyla ir fotoaparatų, fotografuojančių bei filmuojančių telefonų suskumba ieškoti net patys tingiausi gulinėtojai.

Kabrioletas ir Liuksas Palangos kurorte pirmą kartą pamatė jūrą. Nors jų negąsdina nei balsai policijos naudojamose radijo ryšio priemonėse, nei tarnybinių automobilių sirenos, nors jie noriai brenda į ramų ežerą, jūra yra nepažįstama ir baidanti. Prireikia keleto bandymų, kol žirgai leidžiasi į vandenį ir išdidžiai risnoja per bangeles.

Apie vasaros tarnybą su žirgais Palangos kurorte Klaipėdos aps. VPK Komunikacijos grupės pareigūnai kalbasi su Vilniaus aps. VPK Patrulių rinktinės Raitojo būrio vyriausiąja patrule Renata Gulbova:

– Kada raitoji policija pradėjo darbą Palangoje, kiek čia užtruks Jūsų tarnyba?

– Pradėjome patruliuoti kurorte liepos 22 dieną ir planuojame dirbti iki rugpjūčio 10-osios.

– Kuo žirgai tinkamesni Palangai už tarnybinius automobilius, dviračius, riedžius?

– Žirgai gali praeiti, kur nepravažiuoja nė viena iš minėtų transporto priemonių, taigi gyvūno „praeinamumas“ didesnis. Be to, manau, kad Lietuvos policijos žirgai puošia kurortą.

– Kas ir kur ruošia žirgus tarnybai policijoje?

– Juos ruošiame mes, patys pareigūnai. Kiekvienam yra skirtas tarnybinis žirgas, su kuriuo užsiimama. Ne patruliavimo metu vyksta treniruotės Belmonto žirgyne Vilniuje. Su kiekvienu žirgu dirbama individualiai.

– Koks Jūsų žirgo, Kabrioleto, būdas?

– Mano žirgas yra žvalesnis, energingesnis. Naujoko ant šio žirgo aš nesodinčiau.

– O kokio amžiaus abu žirgai?

– Kabrioletas dešimtmetis, Liuksui yra vienuolika.

– Gal per savaitę jau pavyko užkirsti kelią kokiam nusikaltimui, sulaikyti įtariamųjų?

– Palangoje patruliavome prevenciškai, sulaikymų iki šios dienos nebuvo. Šventojoje dešimties automobilių vairuotojams buvo surašyti pranešimai apie Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

– Ar žirgai turi uniformą?

– Žirgai turi savo amuniciją. Speciali amunicija yra riaušėms, naudojamos žirgus saugančios gūnios. Pobalniai, kaip matote, yra Lietuvos policijos uniformos spalvos.

– Kuo šeriami Jūsų gyvūnai?

– Traiškytomis avižomis ir šienu. Žirgyne dar duodame jiems morkų ir žalios žolės.

– Ką dar galite paminėti apie patruliavimą žirgais?

– Tarkime, jei minioje pasimeta vaikas, ir netoliese dirba raitoji policija, jis visuomet ateina prie arklių. Dažniausiai pasimetėlio net nereikia ieškoti.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė