„Misija Sibiras‘14“ rengėjai kviečia sutikti ekspedicijos dalyvius (0)

Misija Sibiras dalyviai | rengėjų nuotr.

Misija Sibiras dalyviai | rengėjų nuotr.

„Misija Sibiras‘14“ organizatoriai kviečia rugpjūčio 1 d. rytą, 7:45 val., Vilniaus geležinkelio stoties pirmajame perone sutikti  projekto dalyvius bei išgirsti pirmuosius jų įspūdžius.

Liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyko traukinys su šešiolika ekspedicijos „Misija Sibiras‘14“ dalyvių.

Dvyliktą kartą vyksiančiai ekspedicijai pasiryžusių jaunų žmonių kilnus tikslas – Rusijos Federacijos Krasnojarsko krašte daugiau nei pusę amžiaus niekieno nelankytų ir sparčiai nuo žemės paviršiaus nykstančių lietuvių kapinaičių tvarkymas, čia tebegyvenančių tautiečių paieška.

„Misija Sibiras“ – jau devintus metus labdaros ir paramos fondo „Jauniems” organizuojamas jaunimo pilietiškumą ir patriotiškumą ugdantis projektas. Nuo jo vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Šiais metais tokiems projektams finansuoti Kultūros ministras Šarūnas Birutis numatė Kultūros finansavimo gairėse atskirą eilutę. Ekspedicija „Misija Sibiras“ pirmą kartą paremta Lietuvos kultūros tarybos kaip vienas iš pilietinio, tautinio ir lituanistinio ugdymo projektų. Šiam projektui skirta 100 tūkst. litų. Tai bene didžiausia suma, kurią skyrė valstybė projekto gyvavimo laikotarpiu.

Išlydėdamas ekspedicijos dalyvius, kultūros ministras džiaugėsi, kad meilė Lietuvai jiems yra natūralus, prigimtinis jausmas, kuris auga kartu su darbais.  „Sveikinu Jus visus, pasiryžusius, apsisprendusius ir pasirengusius išvykti į kelionę, kuri šiandien, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, simbolizuoja ne tik istorinę atmintį, bet ir mūsų tautos stiprybę vienybėje. Žinau, kaip ruošėtės šiai kelionei, kaip domėjotės, kaupėte žinias, dirbote kryžius. Noriu Jums palinkėti, kad ši kelionė Jums taptų vienu iš svarbiausių įvykių Jūsų ir valstybės bendrystėje, kurią Jūs nešiosite savo širdyse ir perduosite ateities kartoms“, – sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Iš Vilniaus geležinkelio stoties išvykstančius ekspedicijos dalyvius palydėjo politikai, projekto partneriai, globėjai, draugai, ankstesnių projekto jaunimo ekspedicijų dalyviai.

Dar 1989 m. Krasnojarske gyveno maždaug 20 tūkst. lietuvių, tačiau šiuo metu didžiulę teritoriją aprėpiančiame Krasnojarsko krašte jų likę vos keletas tūkstančių. Pirmieji masiniai trėmimai į šį kraštą iš Lietuvos prasidėjo 1941 m., o 1948-aisiais vienu metu į Krasnojarską atitremta beveik 21 tūkst. lietuvių. Tuomet „Misija Sibiras’14“ lankytinuose Jeniseisko ir Kazačinsko rajonuose apgyvendinta per 3 tūkst. tautiečių. Nepakėlę ypač sudėtingų gyvenimo sąlygų dalis jų amžinojo poilsio atgulė Sibiro žemėje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Istorija, Kelionės, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė