JK valdžia ribos pašalpų mokėjimą imigrantams iš Europos šalių (4)

Deividas Kameronas | anglija.lt nuotr.

Deividas Kameronas | anglija.lt nuotr.

Laikotarpis, kurį imigrantai iš kitų Europos Sąjungos šalių Didžiojoje Britanijoje galės prašyti pašalpų, bus sutrumpintas iki trijų mėnesių. Be to, įdarbinimo agentūroms bus draudžiama darbuotojų ieškoti tik užsienyje, paskelbė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Deividas Kameronas (David Cameron).

Kaip skelbia šalies spauda, šios priemonės yra naujausios britų valdžios pastangos keisti ankstesnės leiboristų valdžios sprendimų pasekmes. Dabartinė vyriausybė kaltina leiboristus „vos ne organizavus paieškos vakarėlius“ užsienyje ieškant žmonių, kurie galėtų atvykti į Britaniją. D. Kameronas taip pat pareiškė, kad vėliau atvykę tariami „aukštos kvalifikacijos“ imigrantai dabar parduotuvėse pildo lentynas. Jo vyriausybė įgyvendina naujas priemones kovai su vadinamaisiais „pašalpų turistais“, nepaisant koalicijos partnerių liberalų demokratų prieštaravimų.

Sausį buvo paskelbta, kad iš kitų Europos šalių į Britaniją atvyksiantys imigrantai turės laukti tris mėnesius prieš galėdami prašyti pašalpų, kurios būtų mokamos tik pusmetį. Tačiau dabar skelbiama, kad nuo lapkričio bedarbio pašalpos ir pašalpų už vaikus mokėjimo laikotarpis bus sutrumpintas iki trijų mėnesių, nebent žmogus turi labai realią perspektyvą įsidarbinti.

Be to, įdarbinimo agentūros nebegalės darbuotojų ieškoti kitose Europos Sąjungos šalyse tos pačios darbo vietos nereklamuojant Britanijoje. Ir skelbimas turės būtų anglų kalba. Iki šiol agentūros buvo kaltinamos dėl to, kad tam tikriems darbams, pavyzdžiui, derliaus nuėmimui ar darbui viešbučiuose, ieško tik užsieniečių darbuotojų ir net nesiūlo tokių darbų Jungtinės Karalystės (JK) piliečiams.

D. Kameronas taip pat pranešė, kad bus griežtinami vizų reikalavimai studentams. O kai kurioms aukštosioms mokyklos net grės licencijos netekimas, jei jos sieks pritraukti per daug užsieniečių studentų.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė