Jurbarkas švęs 755-erių metų sukaktį (26)

Jurbarkas | jurbarkotic.lt nuotr.

Jurbarkas | jurbarkotic.lt nuotr.

Rugpjūčio 15-17 d. net tris dienas Jurbarke šurmuliuos spalvingas, nuotaikingas ir daugybę svečių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio sukviesiantis renginys„XX a. pr. Sergejaus Ilarijonavičiaus Vasilčikovo dvaro tradicijų tęstinumas”. Šios šventės metu bus tęsiama miesto dvarininkų Vasilčikovų tradicija sukviesti miestelėnus į dvarą bendrai, juos vienijančiai šventei. Tuo pačiu bus minimas ir gražus Jurbarko miesto gimtadienis – miestas skaičiuoja jau 755-uosius metus.

Tokia šventė rengiama jau antrąkart ir šiemet tęsis net tris dienas. Šįkart visų susirinkusiųjų lauks daugybė pramogų, atrakcijų, kultūrinių akcijų ir linksmai šurmuliuojantys kūrybingi šventės dalyviai, kurių dabar suskaičiuojamas jau ne vienas šimtas.

Rugpjūčio 15 d., penktadienio vidurdienį, nuo Jurbarko rajono savivaldybės iki pat Dainų slėnio iškilmingai nusidrieks jurbarkiškių ir miesto svečių eisena, kurioje prisistatys ne tik miesto ir rajono įstaigos, bet ir verslininkai, įvairūs kolektyvai, užsienio delegacijos. Dieną Dvaro parke nuo 14 val. skambės tarptautinio folkloro festivalio „Ant vandens 2014“ dalyvių dainos, o vakare Dainų slėnyje, įspūdingoje scenoje pasirodys profesionalų atliekamas miuziklas „Paryžiaus katedra“.

Šeštadienį, rugpjūčio 16 d. visų lauks dar daugiau staigmenų ir linksmybių: ryte prasidės žirgų konkūrų varžybos „Dvaro eiklieji 2014“, bus atidaryta tarptautinė šunų paroda, duris atvers ir Klojimų teatrų festivalis. Kaip ir dvarininkų Vasilčikovų laikais veiks technikos paroda, kurioje bus galima susitikti su miškininkais ir medžiotojais, ugniagesiais ir kariškiais. Šventei įsibėgėjus visų susirinkusiųjų lauks nepamirštamas koncertas, kuriame išgirsite populiarias grupes „Studija“ ir  „Pelenai“, pasiklausysite legendinės „Hiperbolės“ gitaristo Igorio Berino ir grupės koncerto. Po įspūdingo fejerverko ištvermingiausius linksmins šmaikštieji „Liūdni slibinai“ ir užmigti neleis „AC/DC projektas“.

Abu vakarus programą pabaigs nuotaikinga diskoteka po atviru dangumi su žinomais Lietuvos diskžokėjais: pirmąjį vakarą visus linksmins ne tik muzika, bet ir vaizdais septyniuose vaizdo ekranuose grosiantis DVJ Gexx, antrąjį vakarą sulauksime aštrialiežuvių Radistų – užmigti neleis DJ Jovani ir DJ Rolas.

Dvi šventines dienas Dvaro parko teritorijoje veiks šurmulinga mugė, kurioje savo produkciją pristatys Jurbarko krašto ir apylinkių gamintojai, amatininkai, verslininkai. Bus galima ne tik įsigyti jų parduodamų gaminių, bet ir ragauti, matuotis ir kitaip išbandyti pristatomą produkciją. Bus galima apsilankyti Jurbarko rajono seniūnijų miesteliuose ir susipažinti su to krašto žmonėmis, jų veikla, pabendrauti ar tiesiog smagiai pašėlti užsukus į svečius. Keliaudami į Dainų slėnį šventės svečiai įžengs į istorinę erdvę, kurioje akimirkai bus galima pasinerti į to meto gyvenimą: pasivažinėti karieta, pasigrožėti autentiškais dvarininkų rūbais, išvysti, kokios pramonės šakos buvo vystomos dvare Vasilčikovų laikais XX a. pradžioje: pristatomi alus, sūrių, keramikos gaminiai, saldumynai, dvaro šeimininkės mėgta floristika.

Šventės metu bus atidaryta ne viena paroda, vyks kraštiečių susitikimas, kuriame bus pristatyta knyga „Berlyno dienoraštis“, Dvaro parke nesiliaus skambėti tarptautinio folkloro festivalio „Ant vandens 2014“ dalyvių balsai, o jaunimas galės sudalyvauti menų festivalio „Pilies aidas“ atrankoje.

Sekmadienį, rugpjūčio 17 d., po Šventų Mišių ir koncerto Švenčiausiosios Trejybės bažnyčioje, mažųjų laivelių prieplaukoje, atsisveikindamas su svečiais, Jurbarko rajono meras visus vaišins dvarininkų sriuba.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė