Dėl aplinkosaugininkų prizo besivaržančios seniūnijos dar gali pasitempti (0)

Sidabrines gerves naktys2014Įpusėjus socialiniam „Sidabrinės gervės naktys“ ir „Mes rūšiuojam“ projektui, įvairių Lietuvos regionų seniūnijos aktyviai varžosi dėl pagrindinio prizo – sertifikuotos vaikų žaidimo aikštelės. Projekto organizatoriai primena, kad seniūnijos elektronikos atliekas gali priduoti ne tik kino festivalio metu, bet ir vėliau, surinkę atliekų ir susisiekę dėl to su organizatoriais.

Liepos mėnesio pabaigoje daugiausia buitinės technikos ir elektronikos atliekų buvo surinkta Veiverių( Prienų raj. sav.), Jūžintų (Rokiškio raj. sav.), Pušaloto (Pasvalio raj. sav.), Gaižaičių (Jokiškio raj. sav.) bei Kamajų (Rokiškio raj. sav.) seniūnijose.Projekto organizatoriai kviečia seniūnijas aktyviai dalyvauti varžantis dėl pagrindinio prizo net ir pasibaigus vasaros kino festivalio renginiams. Surinkus didesnį atliekų kiekį, tereikia paskambinti tel. 8 600 90030 ir susitarti dėl atliekų paėmimo laiko.

„Jei seniūnijos bendruomenė net ir pasibaigus renginiams surinks elektronikos atliekų, jų surinktas kiekis bus įtrauktas į bendrą statistiką. Todėl nebūtinai laimės ta seniūnija, kuri daugiausia atliekų surinko įpusėjus projektui“, – sako atliekų išvežimą ir tvarkymą organizuojančios bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“ direktoriaus pavaduotojas Jonas Baronas. Jis pasakoja, jog kai kurios seniūnijos po kino festivalio net keletą kartų kvietė atliekų tvarkytojus ir jiems atidavė  įvairius kiekius atliekų.

Organizatoriai įspėja, kad dėl prizo varžysis tik tos savivaldybės, kurios atliekas pridavė „Atliekų tvarkymo centro“ (ATC) darbuotojams. Pastaruoju metu pasitaikė atvejų, kai projekto „Sidabrinės gervės naktys“ ir „Mes rūšiuojam“ organizatoriais prisistatė su projektu nesusiję asmenys.

Ne pirmus metus vasaros kino festivalį „Sidabrinės gervės naktys“ organizuojanti Lietuvių kino akademija (LiKA) bei aplinkos apsaugos projekto „Mes rūšiuojam“ organizatorė Gamintojų ir Importuotojų asociacija (GIA) šiemet suvienijo jėgas mažinant Lietuvos regionų atskirtį. Visą vasarą įvairiuose Lietuvos miestuose vyksta naktiniai kino seansai, į kuriuos bus galima gauti kvietimus kiekvienoje seniūnijoje, pridavus nebenaudojamą buitinę techniką, įvairių elektronikos prietaisų atliekas ar senas baterijas.

Nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos kiekvieną savaitgalį Lietuvos savivaldybių teritorijose vyksta vasaros kino festivalio renginiai, prieš kuriuos iš gyventojų surenkamos elektronikos atliekos bei baterijos ir dalijami bilietai į renginį. Kiekvienoje savivaldybėje apie renginio vietą ir laiką, taip pat apie atliekų surinkimą informuojama iš anksto.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė