Migracijos tarnyba tradiciškai pagerbia senolius, įteikdama tapatybės korteles namuose (0)

Migracijos tarnyba tradiciškai pagerbia senolius | Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato arch. nuotr.

Migracijos tarnyba tradiciškai pagerbia senolius | Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato arch. nuotr.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos idėja šimtmetį viršijusiems senoliams naują asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą įteikti jų namuose tapo ne tik gražia tradicija, bet ir malonia paslauga garbaus amžiaus sulaukusiems vilniečiams.

Praėjusiais metais naujas pasas įteiktas 103-ejų Birutei Liudvikai Juodienei, 102-ejų habilituotam biomedicinos mokslų daktarui Kaziui Ambrozaičiui, apsilankyta pas 105-erių Lietuvos karininką, dimisijos majorą Augustą Bernadišių, kitus, gal mažiau visuomenėje žinomus šimtmetį perkopusius vilniečius. Itin malonu įteikti naują asmens tapatybės kortelę buvo vienai vyriausių vilniečių – pernai 107-erius skaičiavusiai Uršulei Kizlaitienei. Šiemet apsilankyta pas 101-erių sulaukusias Genofevą Zlatkauskienę ir Stefaniją Matulaitienę, asmens tapatybės kortelė namuose įteikta 108-erių vilnietei Anelei Norinkevičienei.

Dėl amžiaus ir jį lydinčios negalios sunkiai iš namų pajudantiems senoliams atvykti į Migracijos valdybą labai sudėtinga, todėl jų artimųjų prašymu migracijos darbuotojai vyksta į namus ir, naudodami mobiliąją biometrinių duomenų registravimo įrangą, priima šių žmonių prašymus naujam asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančiam dokumentui jiems įprastoje aplinkoje.

„Asmens tapatybės kortelės ar paso įteikimą šimtamečiams jų namuose vertinčiau kaip abipusę naudą, – pastebi laikinai Migracijos valdybos viršininko pareigas einanti Pasų skyriaus viršininkė Edita Prilepskienė. – Suprantama, neretai ligų išvargintiems ir sunkiai judantiems senoliams yra patogu naują pasą ar asmens tapatybės kortelę gauti neišeinant iš namų. Todėl jie labai vertina mūsų pasirinkimą ir džiaugiasi pareigūnų apsilankymu, jaučiasi esantys pagerbti.

Tačiau trumpi susitikimai su garbingo amžiaus sulaukusiais žmonėmis malonūs ir mums – jų atsiminimai, niekur neužrašytos istorijos ir gyvenimo patirtis praskaidrina mūsų kasdieną ir praturtina mus pačius.“

Itin jaudinantis pareigūnų susitikimas buvo su 108-erių Anele Norinkevičiene ir aštuoniasdešimtmete jos dukra Genovaite Orlavičiene, 1991 metų liepos 31 d. Medininkų muitinės poste nužudyto muitininko Stanislovo Orlavičiaus motina. Lyg tyčia jų namuose apsilankyta žudynių sukakties išvakarėse, tad norom nenorom buvo grįžta į praeitį, taip skaudžiai pakeitusia žmonių likimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė