Prasidėjo konferencija „M.K. Čiurlionis ir pasaulis“ (0)

Druskininkų sav. nuotr.

Druskininkų sav. nuotr.

Druskininkuose tęsiasi XII tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“.

Liepos 28 dieną Grand SPA Lietuva salėje „Neris“ festivalio renginiai prasidėjo konferencija „M. K. Čiurlionis ir pasaulis“. Šia konferencija atidaryta iki rugpjūčio 3 dienos besitęsianti M. K. Čiurlionio studijų savaitė, kurios metu mokslinėmis įžvalgomis dalinsis M. K. Čiurlionio kūrybinio paveldo tyrinėtojai, Lietuvos ir įvairių pasaulio šalių, tarp jų ir Japonijos, Danijos, Ispanijos mokslininkai. Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius pasveikino konferencijos dalyvius. 

„Druskininkuose jau dvyliktą kartą vykstančio festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ renginiai – graži tradicija, kuri yra gera proga mums drauge puoselėti šio didžio Lietuvos menininko atminimą“, – sakė L. Urmanavičius.

Konferencijos „M. K. Čiurlionis ir pasaulis“ moderatorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas dr. Rimantas Astrauskas pasidžiaugė Druskininkų savivaldybės ir kultūros žmonių, menininkų bendradarbiavimu.

„Kultūra yra ta sritis, kurioje itin svarbus ryšys, susikalbėjimas tarp kultūrininkų ir valdžios atstovų“, – sakė R. Astrauskas.

M. K. Č. memorialinio muziejaus sodelyje smuikininkų meistriškumo savaitę atidarė jaunieji smuikininkai ir Nadežda Okružko – pianistė iš Sankt Peterburgo.

„Yra didelis būrys labai galingų „čiurlionistų“, giliai  suvokiančių ir statančių sau labai didelius uždavinius. […] M. K. Čiurlionis yra nepaprastai įdomus, turtingas ir diapazonas, kuriame jis veikė“, – kalbėjo menotyrininkas Adelbertas Nedzelskis.

Gabiausi Lietuvos vaikai ir svečiai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Prancūzijos susirinko į smuikininkų meistriškumo savaitę. Muzikos paslapčių juos mokys dvi žinomos pedagogės.

„Rezultatų tikiuosi labai gerų. Tikiuosi, kad vaikai daug gros, padarysim daug programų, lankysim parodas, eisim į knygų pristatymus ir visaip šviesimės. […] Vaikai susirinko talentingi“, – teigė M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Gintvilė Vitėnaitė.

„Dirbsime intensyviai nuo ryto iki pavakarės. Kūrinius jau žinau iš anksto, kas ką gros. Taip kad ir aš esu pasiruošusi, grosim ir ansamblius, duetus ir trio ir kvartetus kartu baigiamajame koncerte“, – sakė Drezdeno simfoninio orkestro koncertmeisterė prof. Dalia Stulgytė-Schmalenberg.

Festivalio pabaigos koncertas numatytas M. K. Čiurlionio gimimo dieną – rugsėjo 22 d. Jame skambės Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro atliekami kūriniai.

Nuo vidurvasario iki pat ankstyvo rudens Druskininkuose vykstantys festivalio renginiai yra mėgiami bei lankomi ir druskininkiečių, ir kurorto svečių. Klasikinės muzikos instrumentiniai kūriniai, – fortepijono, styginių, pučiamųjų, net vargonų garsais, taip pat ir atlikėjų vokalistų interpretacijomis įsilieja į Druskininkų kultūrinį gyvenimą įvairiose erdvėse – M.K. Čiurlionio meno mokykloje, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, V. K. Jonyno galerijoje, didžiųjų sveikatinimo centrų konferencijų salėse, Druskininkų bažnyčioje ir kitose.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė