Neries parkas kviečia į Šikšnosparnių naktį Dūkštų ąžuolyne (0)

Siksnosparniu naktis_plakatasRugpjūčio 1 d., penktadienį, 21 val., Neries regioninio parko direkcija kviečia į Šikšnosparnių naktį Dūkštų ąžuolyne, kur bus galima susipažinti su slėpiningu šikšnosparnių gyvenimo būdu. Iš savo slėptuvių išlįsdami tik po vidurnakčio, šikšnosparniai pelnė mistiškų sutvėrimų reputaciją, o jų gyvenimo būdas apipintas galybe bauginančių mitų. Atėjusieji įsitikins, jog šikšnosparniai – ne į plaukus besiveliantys kraugeriai, o mieli pūkuoti gyvūnėliai, kurių kaimynystė mums labai naudinga!

Susitinkama Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako pradžioje ir kartu sulaukus sutemų – meto, kai, anot sklandančių legendų, šikšnosparniai išskrenda veltis į plaukus ir gerti kraujo. Šiuos ir daugiau mitų apie šikšnosparnius išsklaidyti padės Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Remigijus Karpuška. Jei pasakojimai neįtikins, organizatoriai siūlo, jog „lakstydami palaidais plaukais galėsite įsitikinti, kad šikšnosparniai – pernelyg geri skrajūnai, jog nepastebėtų tokios kliūties savo kelyje.“

Dūkštų ąžuolyne galima sutikti pusę iš visų Lietuvoje gyvenančių šikšnosparnių rūšių – net 7! Lydint parko darbuotojui bus galimybė pamatyti natuzijaus šikšniuką, šikšniuką nykštuką, europinį plačiaausį, mažąjį nakvišą, dvispalvį plikšnį, rudąjį ausylį ar net branto pelėausį. Visi šie šikšnosparniai po naktinės medžioklės mielai prisnūsta senų medžių drevėse, kurių apstu Dūkštų ąžuolyne. Netrūksta ąžuolyne ir dirbtinių dienojimo vietų – eidami pažintiniu taku įmanoma pamatyti dešimtis šikšnosparniams iškeltų inkilų, o Remigijus Karpuška papasakos, kaip į vieną mažutį inkilą gali tilpti virš šimto šikšnosparnių patelių ir kodėl patinai net erdviausiame inkile gyvena po vieną…

Naktinio žygio metu, pasitelkus ultragarso jutiklius bus galima paklausyti šikšnosparnių „giesmių“ – ultragarso signalo, kurio pagalba jie sumedžioja grobį, susipažinti ir su kitais šikšnosparnių stebėjimo metodais bei sužinti, kaip iš kambario „išprašyti“ pasiklydusį šikšnosparnį, ir kaip elgtis, jei šikšnosparniai apsigyveno namo palėpėje.

Šikšnosparnių naktis rugpjūčio mėnesį minima visoje Europoje, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šikšnosparniams kylančias grėsmes bei jų išsaugojimo svarbą.

Renginio organizatoriai: Lietuvos Gamtos Fondas ir Neries regioninio parko direkcija.

 

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė