Vaikų vasaros stovykloms – darbo įkarštis (0)

Sutartinių stovykla Siesikuose | rengėjų nuotr.

Sutartinių stovykla Siesikuose | rengėjų nuotr.

Įpusėjus mokinių vasaros atostogoms vaikų stovyklose poilsiautojus pasitinka naujos pamainos. Vien tik praėjusią  savaitę poilsiautojus priėmė penkios stacionarios stovyklos. Skaičiuojama, kad Švietimo ir mokslo ministerijos remiamose vaikų vasaros stovyklose dalyvaus daugiau kaip 5,5 tūkst. vaikų. Socialiai remtiniems poilsis kompensuojamas.

Švietimo ir mokslo ministerija, remiant ES fondams, šiemet finansuoja kelias dešimtis vaikų vasaros užimtumo projektų: stacionarių vaikų vasaros stovyklų programas, neįgalių vaikų ugdymo, sporto, meno, kalbų ir kitų krypčių edukacines programas. Iš viso tam skiriama per 1 mln. litų, iš jų 200 tūkst. yra ŠMM biudžeto lėšos. Vaikų vasaros poilsio stovyklų paslaugas administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Šiemet išaugo galimybės nemokamai ilsėtis neįgaliems vaikams. Švietimo ir mokslo ministerija remia labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ rengiamas psichosocialinės reabilitacijos stovyklas šeimoms, kuriose auga negalią turintys vaikai. Jų metu organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, meno terapija, lyderystės programa, prieš-profesinių gebėjimų ir talentų atpažinimo užsiėmimai, o vaikų tėvai informuojami apie kompleksiškai teikiamų paslaugų prieinamumą bendruomenėse, supažindinami su inovatyviomis terapinėmis metodikomis. Šių stovyklų dvejų metų trukmės programoje iš viso dalyvaus 700 šeimų iš įvairių Lietuvos vietų.

ŠMM biudžeto lėšomis remiamos užsienio lietuvių vaikų vasaros poilsio programos Lietuvoje, siekiant padėti išlaikyti ryšius su Lietuva, stiprinti tautinę tapatybę. Liepą surengta stovykla etninių Lietuvos žemių vaikams, joje 50 lietuvių kilmės vaikų ir jaunuolių iš Sankt-Peterburgo, Maskvos, Petrozavodsko, Medvežegorsko, Bratsko ir kt. Rusijos lietuvių bendruomenių ir lituanistinių mokyklų. Kai kurie iš jų stovyklavo ir pernai.
Stovyklautojai mokėsi lietuvių kalbos, lietuviškų dainų ir šokių, susipažino su Lietuvos kultūra ir etnokultūra, dalyvavo kultūrinėse pažintinėse išvykose, mokėsi Lietuvos istorijos ir geografijos.

Šiemet pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje skiriamos valstybės lėšos vaikų vasaros poilsio stovyklavietėms sutvarkyti. Iki 2020 metų tam iš viso numatyta 14 mln. litų.

Daugiau informacijos apie organizuojamas vaikų vasaros poilsio stovyklas galima rasti  internetinėje svetainėje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė