Rengiama spaudos konferencija, skirta Kultūros infrastruktūrai skirtų ES pinigų dalyboms (0)

Buvę Profsąjungų rūmai ant Tauro kalno Vilniuje | wikimedia.org nuotr.

Buvę Profsąjungų rūmai ant Tauro kalno Vilniuje | wikimedia.org nuotr.

Šį antradienį, liepos 29 d., 10 val., kairiajame Nemuno krante, toje vietoje, kurioje planuojama statyti Koncertų, kongresų ir konferencijų rūmus, vyks spaudos konferencija „Kultūros infrastruktūrai skirtų ES pinigų dalybos – ar Koncertų, kongresų ir konferencijų rūmai Kaune už 80 mln. Lt ar Tautos namai Vilniuje už 300 mln. Lt?“.

Spaudos konferencijoje dalyvaus ir į žurnalistų klausimus atsakys Kauno meras Andrius Kupčinskas, operos solistas Edgaras Montvidas, Kauno miesto tarybos Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkė Edita Gudišauskienė ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Remigijus Skilandis.

2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos finansinėje perspektyvoje Lietuvai pirmą kartą skirta 350 mln. litų, skirtų kultūros infrastruktūrai plėtoti. Pastaruoju metu vykstančių viešųjų konsultacijų dėl 2014-2020 m. ES kultūrinės paramos panaudojimo galimybių kultūros sektoriuje metu Kultūros ministerijoje pristatyti didžiausių šalies miestų planuojami objektai.

Kauno miesto vadovai pristatė kairiajame Nemuno krante planuojamų statyti Koncertų, kongresų ir konferencijų rūmų projektą. Preliminariais skaičiavimais, šio objekto vertė gali siekti apie 80 mln. Lt. Rūmuose bus dvi koncertų salės – 1500 vietų pagrindinė ir 720 vietų transformuojama salė su vaizdu į Kauno senamiestį ir naujamiestį, šiuolaikinio ir modernaus meno ekspozicinės erdvės, Restoranas ir restorano terasa su vaizdu į Nemuną ir Kauno senamiestį, 1440 vietų pakrantės amfiteatras, 500 vietų stogo terasos amfiteatras.

Praėjusiais metais įvyko KKK rūmų vietos parinkimo konkursas, šiuo metu baigiamas ruošti detalusis teritorijos planas, o artimiausiu metu bus skelbiamas techninio projekto konkursas.

Tuo tarpu Vilniaus meras pristatė ant Tauro kalno planuojamą statyti Tautos namų projektą, kurio vertė siekia 300 mln. Lt. Už šiuos pinigus norima perimti privatiems savininkams priklausančius Profsąjungų rūmus ir pastatyti Tautos namus, kuriose būtų klasikinės muzikos salė su 1,5 tūkst. vietų ir papildoma 600 vietų sale.

Organizatoriai kviečia rengiamoje spaudos konferencijoje dalyvauti žiniasklaidos atstovus.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė