M. Valčiukaitė tapo pasaulio jaunimo čempione! (3)

Milda Valčiukaitė | feisbuko nuotr.

Milda Valčiukaitė | feisbuko nuotr.

Liepos 27 d. pasaulio jaunimo čempionate Varezėje (Italija) Lietuvos irkluotoja Milda Valčiukaitė pelnė aukso medalį ir tapo pasaulio jaunimo čempione.

Lietuvos irkluotojai šiame pasaulio jaunimo (U-23) čempionate pelnė visų trijų spalvų medalius. Prie anksčiau sidabrą iškovojusių Aurimo Adomavičiaus ir Rolando Maščinsko dviviečių porinio irklo valčių klasėje, Žygimantas Gališanskis pridėjo bronzą, o Milda Valčiukaitė – čempionės titulą.

20-metė Pasaulio dviviečių čempionė pasaulio jaunimo pirmenybėse irklavo vienvietę ir sekmadienį A finale varžovėms nepaliko vilčių. Lietuvė pirmavo nuo pat starto iki finišo ir 2000 metrų trasą įveikė per 7 min. 27,33 sek.

Sidabro medalį iškovojo Italijos irkluotoja Sara Maganghi (7:31,58), o bronzą laimėjo vokietė Anna Beenken (7:36:00).

Galutinė finalo įskaita:

1. Milda Valčiukaitė (Lietuva) 7:27,33
2. Sara Magnaghi (Italija) 7:31,48
3. Anne Beenken (Vokietija) 7:36,00
4. Džesika Leyden (Jessica Leyden) (D.Britanija) 7:38,30
5. Elza Gulbe (Latvija) 7:45,67
6. Jovana Arsič (Serbija) 7:46,94

Tuo tarpu Ž. Gališanskio startas sekmadienio vienviečių finale buvo kur kas sunkesnis. 22 metų lietuvis po 500 metrų buvo trečias, o ties 1500 metrų riba buvo nukritęs iki 5-osios vietos.

Vis dėlto, jėgas sukaupęs Ž. Gališanskis ištirpdė keturių sekundžių atsilikimą nuo antroje vietoje po 1500 metrų buvusio vokiečio ir finišo liniją kirto trečias. Po finišo Ž. Gališanskį ir ketvirtoje vietoje likusį vokietį Rubeną Steinhardtą jau skyrė daugiau nei keturios sekundės lietuvio naudai.

Ž. Gališanskiui šis medalis yra pirmasis karjeroje tarptautinėse varžybose. 2010 metų pasaulio jaunių (U-19) čempionate jis buvo iškovojęs 9-ąją vietą, o pernai ir užpernai jaunimo čempionatuose irklavo keturvietėje.

Galutinė finalo įskaita:

1. Michalas Plocekas (Čekija) 6:49,15
2. Natanas Vengžyckis–Šymčykas (Natan Węgrzycki-Szymczyk) (Lenkija) 6:51,02
3. Žygimantas Gališanskis (Lietuva) 6:52,56
4. Rubentas Šteinhardtas (Ruben Steinhardt) (Vokietija) 6:57,30
5. Aleksandaras Filipovičius (Serbija) 7:00,63
6. Dionysios Angelopoulos (Graikija) 7:05,19

Prie pranešimo galite prisidėti irkluotojų citatas:

„Nuo pat pradžių žiūrėjau tik į priekį, buvo labai sunki distancijos pabaiga. Tai buvo sunkiausias mano gyvenimo finišas“, – sakė bronzos medalį iškovojęs Ž. Gališanskis.

„Tikėjausi startuoti gerai, tačiau taip pat maniau, kad distancijos viduryje kova bus sunkesnė. Lenktynės pavyko pagal planą. Lietuvoje turime stiprius irkluotojus ir vienas kitą įkvepiame pergalėms“, – po pergalės sakė M. Valčiukaitė.

M. Valčiukaitę su pergale pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Užtikrintai tapusi čempione dar kartą įrodėte, kad esate viena stipriausių savo srities sportininkių pasaulyje. Jūsų kaklą papuošęs medalis – tai ir įspūdingas asmeninis laimėjimas, ir didžiulė Lietuvos irklavimo bendruomenės pergalė, prisidėsianti prie šios sporto šakos populiarinimo“, – sakoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė sportininkei palinkėjo, kad atkakliu darbu ir kantrybe pasiektas triumfas suteiktų dar didesnio pasitikėjimo savo jėgomis, įkvėptų ir toliau ginti Lietuvos garbę bei garsinti jos vardą visame pasaulyje.

Prezidentė taip pat pasveikino irkluotoją Žygimantą Gališanskį vyrų vienviečių valčių rungtyje užėmus trečią vietą bei irkluotojus Aurimą Adomavičių ir Rolandą Maščinską dviviečių porinio irklo valčių klasėje užėmus antrą vietą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė