Liepos pabaigos orai primins jos pradžią (0)

S. Paltanavičiaus nuotr.

S. Paltanavičiaus nuotr.

Anticiklonas, kurio įtakoje šiuo metu yra Baltijos ir Šiaurės šalys, pamažu juda į pietryčius, o į jo pietvakarinę dalį iš Pietų Europos plūsta vis šiltesnis oras. Jau keletą dienų sinoptikai orų prognozėse skelbia aukštą oro temperatūrą, kuri palaipsniui vis kyla: liepos 24 d. 30 ºC ribą temperatūra pasiekė Skuode, Druskininkuose bei Palangoje, o šilčiausia buvo Klaipėdoje, kur temperatūra šoktelėjo iki 31,1 ºC. Tiek Klaipėdoje, tiek Palangoje viršyti iki šiol išmatuoti liepos 24-os dienos aukščiausios temperatūros rekordai. Tuo metu Baltijos jūros vandens temperatūra ties Nida buvo vos 14–15 laipsnių, ties Klaipėda 18–20 laipsnių. Pučiant vėjui nuo sausumos, kuri gali įkaisti virš 50 ºC, paviršinis vandens sluoksnis nupučiamas tolyn, o iš gilesnių sluoksnių pakyla šaltas vanduo, todėl susidaro dideli terminiai ir slėgio skirtumai siaurame pakrantės ruože. Nenuostabu, kad išilgai pajūrio formuojasi lokalūs sūkuriukai ar net sūkuriai, kurių vienas pridarė rūpesčių Palangos poilsiautojams.

Atogrąžų oras savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje dar nesitrauks iš Lietuvos. Karšta bus ir sekmadienį bei pirmadienį, o liepos 29–30 d., pučiant pietryčių, pietų vėjui, termometrai pietiniuose rajonuose bei prie jūros rodys 34–35 ºC. Tokiam karščiui užtrukus 3 paras, jau bus pasiektas stichinio meteorologinio reiškinio – kaitros – rodiklis. Be abejo, labai šiltos (16–22 ºC), o nuo pirmadienio jau ir tvankios numatomos naktys. Panašūs orai buvo šio mėnesio pradžioje, kai karštis plūstelėjo per Dainų šventę. Kartkartėmis tenka adaptuotis prie atogrąžų oro, neužmirštant apsaugos priemonių nuo karščio bei nuo padidėjusios saulės ultravioletinės spinduliuotės.

Pagal turimus duomenis ryškesnis orų pasikeitimas prognozuojamas paskutinėmis liepos dienomis, kai atogrąžų orą ims stumti sustiprėję vakarų srautai. Nuo proceso trukmės bei intensyvumo priklausys lietaus kiekis, škvalų stiprumas ar net krušos dydis, karštis atslūgs, tačiau šiluma liks.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė