R. Tuminas: Menininkai iš Ukrainos atvyko dalintis skausmu (1)

Rimas Tuminas | vmt.lt

Rimas Tuminas | vmt.lt

Druskininkuose kulminaciją pasiekė tarptautinis Rimo Tumino teatro festivalis. Jau šeštadienį, liepos 26 d., festivalis sulauks svečių iš Austrijos ir Ukrainos. Festivalio organizatoriai pristato tarptautinį kultūros projektą „Smėlis iš urnų“, kuris suvienijo „Nepriklausomą teatro laboratoriją“ iš Ukrainos ir „East center“ iš Austrijos.

„Menininkai iš Ukrainos atvyko dalintis skausmu ir pasakoti apie pasipriešinimą grėsmėms, kurios aktualios šiandien“, – sako festivalio Prezidentas Rimas Tuminas ir kviečia žiūrovus išreikšti solidarumą su Ukraina. Jis priduria, jog spektaklyje bus trumpi tekstiniai intarpai ukrainiečių, vokiečių ir rusų kalbomis ir daug plastinės, choreografinės kalbos.

„Smėlis iš urnų“ – tarptautinių festivalių: „Meridian Czernowitz“, „Etnodiasfera“ dalyvis bei tarptautinio festivalio „Teatras prasideda“ nugalėtojas. Spektaklis sukurtas pasaulinės literatūros klasiko Paulio Celano (Paul Celan) poezijos motyvais. P.Celanas – žydų kilmės austrų poetas, rašęs vokiečių kalba. Jo kūryboje jaučiamas amžiaus tragizmas, maišto troškimas, žmogiškasis protestas.

„Šis teatras – jaunų kūrėjų teatras. Tai unikali galimybė pajusti šiandienos Ukrainos aktualijas, pajusti, kuo šiandien gyvena ši šalis, betarpiškai pabendrauti su Ukrainos menininkais“, – sakė režisierė Gabrielė Tuminaitė, kuri vertina festivalio „Vasara 2014“ spektaklius.

Kitą savaitę į Druskininkus atvyksta vienintelis pasaulyje „Mistikos teatras“. Tai – garsus Permės teatras „Prie tilto“, kuris yra net trijų „Auksinių kaukių“ nominantas ir laureatas, užsienio festivaliuose pelnęs net 30 pagrindinių apdovanojimų „GRAND PRIX“. Teatro trupė gali pelnytai didžiuotis tuo, kad ji dalyvavo net 127 tarptautiniuose festivaliuose. O „Forbes“ žurnalas šį teatrą įtraukė į geriausių Rusijos teatrų dešimtuką. Druskininkuose jie parodys spektaklį „Luošys iš Inišmano“, kuris meno vadovui Sergejui Fedotovui pelnė pasaulinį pripažinimą.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė