Jūros šventės metu bus pagerbti žuvusieji jūreiviai ir žvejai (0)

Žuvusiuųjų  jūroje pagerbimo iškilmės | M. Jasmonto nuotr.

Žuvusiuųjų jūroje pagerbimo iškilmės | M. Jasmonto nuotr.

Paskutinis liepos savaitgalis Klaipėdai yra ypatingas, juk čia vyksta 80 – oji jubiliejinė Jūros šventė. Uostamiestis tiesiog ūžia nuo gausybės renginių ir miestą užplūdusių svečių, juk Jūros šventė vyksta tik kartą metuose.

„Jūros šventei šiemet sukanka 80 metų, tai gražus jubiliejus, kuris atspindi gilias tradicijas, lietuviams jau nuo seno jūra buvo labai artima. Šis renginys – tai ne tik Lietuvos šventė, juk čia atvyksta daugybė svečių ir dalyvių ir  iš užsienio. Manau, kad ypač graži ir jaudinanti akimirka yra žuvusiųjų pagerbimas jūroje, turime prisiminti tuos, kurie nebegrįžo namo“, – pažymėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Nors didžiausio žmonių antplūdžio laukiama šeštadienį, tačiau Jūros šventė prasidėjo jau trečiadienį, kai buvo atidaryta  grafiko, knygų iliustruotojo, Šarūno Leonavičiaus kūrinių paroda „Vėjas rėjose“.  Ketvirtadienį  jūrinės bendruomenės traukos centru tapo Jūrų muziejaus prieigose esantis „Albatroso“ paminklas. Būtent čia bus surengtos iškilmingos iškilmės „Išplaukusiems ir negrįžusiems“.

Dar vienos iškilmės, kuriose bus pagerbti žuvusieji jūroje rengiamos liepos 26 d., šeštadienį, 12 val. Ši kasmetė  ceremonija yra viena seniausių ir gražiausių Jūros šventės tradicijų, kuri gimė dar 1934 metais, kai buvo organizuojama pirmoji šventė.

Šeštadienį jau trečiąjį kartą Jūros šventės metu Klaipėdos miesto svečiai ir gyventojai turės galimybę stebėti  Danės upe plaukiančius istorinius laivus. Jubiliejinei 80-ajai Jūros šventei Lietuvos Jūrų muziejus drauge su VšĮ „Klaipėdos šventės“ parengė istorinių laivų paradą „Dangės flotilė“, kuriame dalyvaus šešiolika tradicinių žvejų laivų iš Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos. O visi, kas domisi laivų istorija ir susijusiais amatais, galės apsilankyti laivų ekspozicijoje ir vėtrungių gamybos ceche. Cechas buvo paruoštas specialiai jūros šventei.

Šiemet 80-joje Jūros šventėje nepritrūks linksmybių ir spalvingų renginių, kuriuose tikimasi sulaukti rekordinio dalyvių skaičiaus.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė