Valstybės kontrolė: Finansų ministerija turėtų užtikrinti ekonomišką valstybės lėšų naudojimą (0)

Giedrė Švedienė | lrs.lt nuotr.

Giedrė Švedienė | lrs.lt nuotr.

Valstybės kontrolė baigė Finansų ministerijos ir Valstybės iždo auditą. „Finansų ministerijai dėl finansų tvarkymo ir biudžeto vykdymo pastabų neturime, tačiau jai ne visada pavyksta užtikrinti, kad pavaldžios įstaigos ekonomiškai ir teisėtai naudotų valstybės turtą ir lėšas“, – kalbėdama apie audito rezultatus sakė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Audito metu nustatyta, kad Finansų ministerijai pavaldi Valstybinė mokesčių inspekcija, modernizuodama valstybės informacines sistemas, pažeidė Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymą, nes naudojo neįteisintas Gyventojų pajamų mokesčio ir Akcizų informacines sistemas, nebuvo parengusi, suderinusi ir patvirtinusi jų nuostatų ir specifikacijų.

Finansų ministerijai taip pat nepavyksta užtikrinti, kad Valstybinė mokesčių inspekcija ekonomiškai naudotų valstybės biudžeto asignavimus. Inspekcija, net ir turėdama įsiskolinimų valstybės biudžetui dėl netinkamai panaudotų daugiau nei trijų milijonų litų Europos Sąjungos finansinės paramos lėšų, gaunamus asignavimus naudojo ne padengti skolas, o pirkti teisines paslaugas. Su minėtas paslaugas teikiančiomis įmonėmis buvo sudarytos sutarys, kurių bendra vertė viršija 100 tūkst. litų. Valstybės kontrolės nuomone, bylinėjimasis teismuose nėra tiesioginis viešojo administravimo subjektų uždavinys, tačiau inspekcijoje dirbantys teisininkai turi būti pajėgūs teismuose atstovauti įstaigai. Auditorių vertinimu, atvejai, kai advokatai samdomi darbui, kurį turi atlikti inspekcijoje dirbantys teisininkai, vienareikšmiškai traktuotini kaip neekonomiškas valstybės lėšų naudojimas.

Atlikus kitos ministerijai pavaldžios įstaigos – Mokymo centro transporto išlaidų ir tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo audito procedūras, auditoriams kilo abejonių, ar transportui išlaikyti skirtos lėšos panaudotos teisėtai, nes kelionės lapuose buvo nurodyti tikrovės neatitinkantys kelionės tikslai, o patys kelionių lapai buvo keičiami net tris kartus. Paskutinis patikslinimas Valstybės kontrolei taip ir nebuvo pateiktas. Abejonių kelia ir tai, kad 2013 metų rugpjūčio pabaigoje vieno centrui priklausančio lengvojo automobilio benzino kuro norma šimtui kilometrų Vilniaus mieste buvo net 33,63 litro.

Auditoriai turėjo pastabų ir dėl Valstybės iždo tikrosios finansinės būklės pateikimo ataskaitose bei lėšų ir turto valdymo. Pasak valstybės kontrolierės, pagrindinė priežastis, kodėl Valstybės ižde auditoriai suranda klaidų, tai nepakankamos kontrolės procedūros, kurios negali užtikrinti, kad pajamų ir įsipareigojimų sumos visais atvejais būtų užregistruotos teisingai, o asignavimai naudojami pagal teisės aktus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė