S. Baltramaičio nuotraukose – sovietmečio Vilnius be lozungų ir reklamų (nuotraukos) (0)

S.Baltramaičio nuotr.

S.Baltramaičio nuotr.

„Vilniaus“ fotografijos galerijoje antradienį buvo atidaryta Sigito Baltramaičio darbų paroda „Vilniaus senamiestis ir jo gyventojai“. Fotografijų cikle – prieš tris dešimtmečius sukurtos nuotraukos, atskleidžiančios autentišką, tačiau nepastebimą Vilniaus gyvenimą, praneša lrt.lt.

Asketiškose nuotraukose – Vilnius, kurio nebėra: apgriuvę seni pastatai, palikti daiktai, tuščiose erdvėse žaidžiantys vaikai, kasdienės duonos ieškantys benamiai. Fotografas sako, kad jam buvo svarbu pavaizduoti ne veiksmą ar siužetą, o tylą, kurioje gimsta vidinis spektaklis.

Parodos kuratorius Gytis Skudžinskas sako, kad  eksponuojamos nuotraukos, sukurtos 1983–1991 metais, – daugeliui primirštos, o jaunesnėms kartoms visai nematytos. Jose, G. Skudžinsko žodžiais, matome jau prarastą Vilnių – be reklamos ir prekių pertekliaus.

Sigitas Baltramaitis studijavo architektūrą Vilniaus technikos universitete, yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1982 m. Sukūrė fotografijų ciklus „Vilniaus senamiestis ir jo gyventojai”, „Maldininkų kelionė per Lietuvą”, „Iliuzijos”, „Sapnų karalystė”, „Niujorko kaleidoskopas”, „Indijos spalvos”, „Ispanijos peizažas”, „Bretanės peizažas”,  „Italijos regionai”, „Islandijos peizažas”, „Felerišo panoramos”. Jo darbai saugomi Lietuvos fotomenininkų sąjungoje, Baltijos informacijos centre Vintetūre, „Bild Photogalerie“ Arau, Šveicarijoje, „Photo Forum“ Ciuriche (Šveicarija) ir privačiose kolekcijose.

Fotografas S. Baltramaitis šiuo metu gyvena ir kuria Vokietijoje. Parodos kuratoriaus G. Skudžinsko teigimu, naujoji autoriaus kūryba stipriai skiriasi nuo gyvenant Vilniuje susiformavusio braižo.

Paroda veiks iki rugpjūčio 9 d. „Vilniaus“ fotografijos galerijoje, Stiklių g. 4.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė