Prezidentė inauguravo naująjį kariuomenės vadą (0)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje Lietuvos kariuomenės vado pasikeitimo ceremonijoje Katedros aikštėje. Ceremonijoje naujai paskirtas kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas pakeitė iki šiol pareigas ėjusį generolą leitenantą Arvydą Pocių.

Prezidentė pažymėjo, kad Lietuvos kariuomenė naujajam kariuomenės vadui J. V. Žukui patikima sudėtingu metu

„Visai netoli Lietuvos pažeidžiamos valstybių sienos, kurstomi karo veiksmai ir žūsta nekalti žmonės, o grobikiškus tikslus bandoma paversti propagandine tiesa. Šiuo įtemptu metu turime būti ypač susitelkę ir pasiryžę ginti tai, kas priklausė mūsų protėviams, priklauso mums ir priklausys mūsų vaikams – Lietuvos žemę ir laisvę”, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad naujojo Lietuvos kariuomenės vado laukia svarbūs darbai: savarankiškos ir kolektyvinės gynybos pajėgumų didinimas, oro erdvės apsauga, kariuomenės sukomplektavimas, rezervo rengimas ir savanoriškų pajėgų stiprinimas.

Kaip teigė Prezidentė, Lietuva jau 10 metų yra lygiavertė NATO Aljanso narė, o narystė šioje organizacijoje yra stiprus šalies gynybos ramstis. Todėl vienas didžiausių uždavinių Lietuvos kariuomenei – ir toliau vykdyti kilnią kario misiją, sėkmingai ginti šalį ir užtikrinti jos žmonių saugumą. Pasak šalies vadovės, neseniai priimtas sprendimas padidinti Lietuvos kariuomenės finansavimą leis Lietuvos kariams dar sėkmingiau vykdyti šias užduotis.

Iškilmingos priesaikos ceremonijos metu šalies vadovė inauguravo naująjį kariuomenės vadą J. V. Žuką ir perdavė jam kariuomenės vado regalijas – kariuomenės vėliavą, skeptrą ir kariuomenės vado ženklą.

Naujajam kariuomenės vadui ir visiems Lietuvos kariams Prezidentė palinkėjo stiprybės, ištvermės ir geležinės valios, ginant šalį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė