Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasišovė mažinti šeimynose globojamų vaikų skaičių (2)

laukodarzelis.lt nuotr.

laukodarzelis.lt nuotr.

Nuo kitų metų planuojama mažinti šeimynose globojamų vaikų skaičių. Naujai steigiamose bus galima globoti tik iki aštuonių vaikų, o šeimynai įsteigti užteks keturių globotinių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taip tikisi paskatinti kuo daugiau žmonių imtis auginti svetimus vaikus, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Seimui pateikė įstatymo projektą, pagal kurį nuo naujųjų metų naujai steigiamose šeimynose negalės augti daugiau nei aštuoni vaikai, įskaitant ir savąsias globėjų atžalas.

„Galbūt kai šeimynose auga po 12 vaikų, viso to dėmesio nėra. Mes, matydami tą situaciją ir matydami tai, kad Lietuvoje nelabai tos šeimynose kuriasi, priėmėme sprendimą, kad šeimose būtų mažiau vaikučių“, – aiškina socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Šiuo metu Lietuvoje yra tik penkiasdešimt viena šeimyna, o Vilniuje – tik viena. Dabar, norint steigti šeimyną, reikia apsiimti auginti mažiausiai šešis vaikus, o pagal projektą užtektų keturių.

Už kiekvieną globotinį valstybė skiria tūkstantį litų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė