Kuršių nerijos Rusijos teritorijoje kilęs gaisras užgesintas (0)

Grynas.lt skaitytojo nuotr.

Grynas.lt skaitytojo nuotr.

Šiandien, liepos 23 dieną Rusijai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje kilo gaisras.

Užsidegė Rusijos teritorijoje apie 10 kilometrų nuo sienos esantys kalnapušynai, kol kas vėjas npučia į Lietuvos pusę.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, Klaipėdos ir Neringos ugniagesiai nuvyko prie Rusijos sienos, kur stebi gaisro eigą. Jų duomenimis, ugnis eina ne į Lietuvos pusę, o į Baltijos jūrą.

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas nurodė sustiprinti priešgaisrines pajėgas Nidoje.

Į pasienį su Rusijos Federacija jau atvyko 2 didelės talpos ir padidinto pravažumo gaisrinės autocisternos, taip pat nukreipta automobilinė siurblinė ir žarnų paskirstymo automobilis. Lietuvos ugniagesiams nurodyta stebėti situaciją ir imtis neatidėliotinų veiksmų, jeigu miško gaisras persimestų į Lietuvos teritoriją.

Kuršių nerijos nacionalinio parko nuotr.

Kuršių nerijos nacionalinio parko nuotr.

Naujausiais duomenimis, išdegė apie15 ha teritorijos, keliama versija, kad gaisrą galėjo sukelti sprogęs dujų balionas viename iš gyvenvietėje stovinčių namų. Įvykio vietoje dirbo didelės pajėgos – ugniagesiai gelbėtojai, policija, situaciją stebėjo vietos valdininkai. Tiesa, lietuviai į pagalbą nebuvo pakviesti, tačiau teigė budintys prie pasienio, jeigu ugnis išplistų į Lietuvos teritoriją. Šiuo metu, kaip praneša rusų žiniasklaida, gaisras jau užgesintas.

Gaisras Lietuvai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje buvo kilęs šiemet balandžio 25 dieną. Tuomet išdegė 117,6 hektaro miško ploto. Iš viso Kuršių nerijos nacionalinio parko miškai apima 8,1 tūkst. hektarų.

Ugnis Smiltynės miške buvo įsiplieskusi ir 2006 metų gegužę – ji buvo užgesinta tik po penkių dienų, liepsnos nuniokojo mažiausiai 250 hektarų kalnapušių miško.

Stiprus gaisras Rusijai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje buvo kilęs 2008 metais.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė