D. Grybauskaitė: Europos politikos „mistralizacija“ privalo liautis (video) (1)

D. Grybauskaitė dalyvavo Višegrado bei Bulgarijos ir Rumunijos Prezidentų susitikime | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

D. Grybauskaitė dalyvavo Višegrado bei Bulgarijos ir Rumunijos Prezidentų susitikime | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Liepos 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Varšuvoje dalyvavo Baltijos ir Višegrado (Lenkija, Čekija, Slovakija ir Vengrija) valstybių bei Bulgarijos su Rumunija Prezidentų susitikime.

Devynių Vidurio Europos valstybių vadovai aptarė padėtį regione ir Ukrainoje.Taip pat buvo kalbama apie pasirengimą NATO viršūnių susitikimui, kuris rugsėjo pradžioje įvyks Velse.

Kalbėdama apie pastarųjų dienų įvykius Rytų Ukrainoje, kai raketa buvo numuštas keleivinis Malaizijos lėktuvas, šalies vadovė pabrėžė, jog Rusijos brutali agresija didėja, o Vakarų valstybių negebėjimas priimti greitų sprendimų dėl sankcijų ir atgrasymo priemonių gali pasitarnauti kaip netiesioginis kvietimas ją tęsti toliau.

„Agresija turi sulaukti griežto ir vieningo atsako. Geopolitinė situacija pasikeitė, todėl turime labai rimtai ir atsakingai vertinti iššūkius savo saugumui. Visų pirma – padaryti galą Europos politikos „mistralizacijai“, nutraukti visus sandorius su Rusija dėl karinių technologijų pardavimo. Negalime leisti, kad mūsų ginklus naudotų agresorius, o laivas „Mistralis” atsidurtų Baltijos jūroje. Europa neturi pardavinėti savo vertybių“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, nesiliaujant brutaliai agresijai Rytų Ukrainoje, NATO turi realiai įvertinti naujas karines grėsmes ir imtis visų priemonių regiono saugumui užtikrinti.

Šalies vadovės teigimu, Rusijos ir Ukrainos kaimynystėje esančias valstybes jungia bendras interesas didinti regiono apginamumą, todėl NATO viršūnių susitikime bendromis jėgomis bus siekiama, jog būtų patobulinti gynybos planai, įgyvendinamos ilgalaikės regiono saugumo priemonės.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė