Palangoje galima pamatyti vaikščiojančius grafus Tiškevičius (0)

Palangos botanikos parko administracijos nuotr.

Palangos botanikos parko administracijos nuotr.

Kurorto istoriją palangiškiai pasakoja kiek neįprastai – ją pristato po Birutės parką vaikštinėjantys grafai Tiškevičiai ir jų šeimos nariai. Tiesa, tai – persirengėliai, tačiau yra ir tikinčių, kad į kurortą grįžo ponai, skelbia LRT televizijos naujienų tarnyba.

Ta­čiau jie at­ro­do ir vai­di­na taip įti­ki­mai, kad vie­na pa­gy­ve­nu­si pa­lan­giš­kė net pri­ėjo prie gra­fo ir pa­pra­šė jo pi­ni­gų sa­vo poe­zi­jos kny­gai iš­leis­ti. O ne­ga­vu­si no­ri­mo at­sa­ky­mo nu­sku­bė­jo į Gin­ta­ro mu­zie­jų skųs­tis, ko­dėl gra­fas su ja ne­bend­ra­vo.

Po Birutės parką ant neįprasto dviračio važinėjantis svečias iš Anglijos, pievoje su vaikais žaidžiančios guvernantės, rožynuose triūsiantis sodininkas ir vaikštinėjantys patys grafai Tiškevičiai kaip mat patraukia aplinkinių dėmesį.

Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė sako, kad kiekvienais metais grafų šeimyną papildo arba nauji nariai, arba įsigyjama tą laikotarpį atspindinčių daiktų. Šiemet Dailės muziejus padovanojo XVIII amžiaus Tiškevičių karietą. Ant jos durelių puikuojasi grafų herbas. Karieta į Palangą atvažiuoja grafai iš Kretingos dvaro.

Pasigrožėti senoviniais apdarais pasidabinusiais ir po parką vaikščiojančiais personažais bus galima iki rudens.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė