Kelmėje vyks festivalis „Etno ISTERIJA!“ (1)

Liepos 23-24 dienomis Kelmėje vyks tarptautinis etnografinės muzikos ir menų festivalis „Etno ISTERIJA!“.

Šis festivalis pirmąkart suburs Lietuvos ir pasaulio muzikos mylėtojus, įkvėptus pasimatymui su tarptautiniu Etno HistEria Umeuropa stovyklos muzikantų orkestru. Šiemet etnografinės muzikos stovykla, vykstanti  jau dešimt metų persikelia ant ratų – ir muzikiniu karavanu iš Prahos į Umea miestą šiaurės Švedijoje veža per 40 muzikantų iš daugiau nei dešimties pasaulio šalių.

Liepos 23-24 dienomis Kelmėje vyksiančiame festivalyje laukiami kolektyvai, liaudies muzikantai ir visi, besidomintys tradicine pasaulio muzika ir kultūra.

Kelmės festivalio svečiai – čekų grupė „Fekete Seretlek“ ir „Etno Histeria“ stovyklos įkūrėjas yra muzikantas ir lėlininkas – Matija Solce.

Etno Histeria – etnografinės viso pasaulio muzikos stovykla, prieš dešimt metų įkurta slovėnų akordeonisto ir lėlininko Matijos Solce. Stovykla yra įsikūrusi Slovėnijos kalnuose, Histra regione yra pritraukusi daugybę muzikantų iš viso pasaulio dalintis savo šalies tradicine muzika, ją perkurti, eksperimentuoti.

„Keliaujančios etnostovyklos idėją brandinome jau daug metų. Jų esmė – muzikantai susiburia ir dalinasi vieni su kitais savo šalies tradicine muzika – tam nereikia nei mokytojų, nei vadovų“, – sako Etno HistEria Umeuropa karavano vadovę, smuikininkę Sofia Hogstadius.

Pasak S. Hogstadius daugelį metų ši svajonė atrodė neįgyvendimama, tačiau šiemet ji su savo broliu Atonu pradėjo vystyti šią keliaujančios muzikinės stovyklos idėją. Pradinė mintis buvo keliauti iš Etno Histria Slovėnijoje iki pat Umea šitaip visus stovyklos dalyvius atsivežant į gimtąjį miestą, tačiau planai pasikeitė ir dvidešimt dviejų dienų turas buvo pradėtas Prahoje.

„Kiekviena turo diena yra suplanuota: numatomos dirbtuvės, susitikimai su vietiniais muzikantais, koncertavimas ir, žinoma, pats važiavimas. Mes labai norėtume susitikti su vietiniais Lietuvos muzikantais, norinčiais mus išmokyti folkloro melodijų, kurias mes galėtume vežtis į tolimesnę kelionę! Na ir žinoma, patys pravesime dirbtuves, kurių metu drauge mokysimės tradicinių etnografinių dainų, kurias atsivešime karavanu. Tiesa, mūsų grupės (karavano) mokymasis tęsis visą kelionės laiką  – tiek iš vietos žmonių/muzikantų, aplankytų kelionės metu, tiek iš vienas kito – šitaip ir paruošime programą paskutiniam koncertui Europos kultūros sostinėje Umea“, – sakė S. Hogstadius.

 

etnoisterija-2014-plakatasetno-histerija-programa-2014

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė