JT Saugumo Taryba vieningai priėmė rezoliuciją dėl numušto lėktuvo (2)

JT Saugumo tarybos nariai pagerbia tylos minute žuvusiuosius Malaizijos oro linijų lėktuvo keleivius | JT, L. Felipe nuotr.

JT Saugumo tarybos nariai pagerbia tylos minute žuvusiuosius Malaizijos oro linijų lėktuvo keleivius | JT, L. Felipe nuotr.

Liepos 21 d. visos 15 Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos šalių vieningai balsavo už  Australijos parengtą ir Rusijos redaguotą rezoliucijos projektą, kuriuo reikalaujama, kad  nepriklausomai ir tarptautinėmis priemonėmis būtų ištirtas įtariamas Malaizijos lėktuvo numušimas Ukrainoje.

Rezoliucijoje taip pat reikalaujama, kad bet kokia karinė veikla, įskaitant ginkluotų grupuočių veiksmus, būtų „nedelsiant nutraukta rajone aplink katastrofos vietą, kad būtų sudarytos sąlygos saugiam tarptautiniam tyrimui“, o žuvusiųjų kūnams būtų demonstruojama pagarba.

Skubiai sušaukto posėdžio pradžioje JT Saugumo Tarybos nariai tylos minute stovėdami pagerbė  žuvusiuosius Boeing 777  lėktuvo keleivius.

Posėdyje Australijos užsienio reikalų ministrė Džulija Bišop (Julie Bishop) teigė, kad Rusija turi panaudoti savo įtaką separatistams, kad regione būtų nutrauktas smurtas.

„Mums reikia teisingumo. Rezoliucijoje kalbama, kad jau vykdomas tyrimas, tačiau nepriimtina, kad iki šiol neužtikrinamas priėjimas prie įvykio vietos. Būtina, kad šis barbariškumas būtų išaiškintas, o kaltieji nubausti. Mes nesustosime, kol tai nebus padaryta“, – sakė Dž. Bišop.

Priimtoje rezoliucijoje Rusija neminima, joje apibendrintai rašoma, jog „visos šalys ir veikėjai tame regione raginami visapusiškai bendradarbiauti atliekant tarptautinį incidento tyrimą“.

Rusija iš pradžių ketinusi įsiūlyti alternatyvų savą rezoliucijos projektą galiausiai visgi nutarė pritarti australų parengtam dokumentui.

Australijos premjeras buvo perspėjęs, kad jeigu Rusijas mėgins vetuoti šios rezoliucijos priėmimą, jos laukia nemalonumai.

Sprendžiant iš paskutinių naujienų rytų Ukrainoje siaučiantys teroristai jau išgabeno iš lėktuvo kritimo vietos žuvusiųjų palaikus, lėktuvo nuolaužas ir „juodasias dėžes“, tad dalis JT rezoliucijos reikalavimų, atrodo, bus gerokai pavėluoti.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė