A.Stonio filmas „Raminas“ pelnė pagrindinį Estijos festivalio apdovanojimą (video) (0)

Sustabdyta filmo akimirka

Sustabdyta filmo akimirka

Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Raminas“ pelnė pagrindinį apdovanpjimą Estijos Pernu dokumentinių ir antropologinių filmų festivalyje.

Sekmadienį pasibaigusiame Pernu tarptautiniame dokumentinių ir antropologinių filmų festivalio konkurse režisieriaus A. Stonio juosta pagrindiniu prizu apdovanota už socialinę ištarmę ir meniškumą, pranešė režisieriaus atstovai.

Dėl pagrindinio festivalio prizo su A. Stonio filmu varžėsi lenkų režisierių Elviros Nevieros ir Piotro Rosolovskio „Domino efektas“ (pagrindinio Krokuvos kino festivalio prizo laimėtojas), Rusijos atstovės Alinos Rudnickajos „Kraujas“ (Maskvos festivalio „ArtDocFest“ pagrindinio prizo laimėtojas) ir kt.

„Raminas“ – tai bendras lietuvių, latvių ir gruzinų kinematografininkų darbas. Jo herojus – Raminas Lomsadzė, 75 metų gruzinų imtynininkas. Kitados per 55 sekundes įveikęs septynis priešininkus, jis rengiasi kovai su paskutine ir stipriausia varžove – vienatve. Vieną ankstyvą rytą Raminas išsiruošia į tolimą Gruzijos kaimelį ieškoti merginos, kurią mylėjo ir prarado prieš penkiasdešimt metų.

Pernu tarptautinis dokumentinių ir antropologinių filmų festivalis yra vienas garsiausių regione dokumentinio kino forumų, šįmet jis vyko jau 28 kartą. Festivalio direktorius – garsus estų dokumentininkas Markas Sosaras.

Lietuvio režisieriaus filmas jau antrąkart pelno šio Estijos festivalio pagrindinį prizą. 2006 metais juo buvo apdovanotas Arūno Matelio filmas „Prieš parskrendant į Žemę“.

httpv://youtu.be/-5vw4LXQgt8

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė