Garsus aktorius Vsevolodas Šilovskij: R.Tumino festivaliui analogų nėra (0)

Tarptautinis teatrų festivalis Druskininkuose | teatrasvasara.lt nuotr.

Tarptautinis teatrų festivalis Druskininkuose | teatrasvasara.lt nuotr.

Druskininkuose vieši garsus teatro ir kino režisierius, pedagogas, Rusijos liaudies artistas Vsevolodas Šilovskij (Vsevolod Shilovskij), režisavęs daugiau kaip dešimt meninių filmų ir sukūręs daugiau kaip 150 vaidmenų tokiuose filmuose kaip:  „Intermergaitė“, „Balsas“, „Greitis“, „Likimo išrinktasis“, „Karo laikų romanas“, „Barchanovas ir jo asmens sargybinis“, „Klimo Samgino gyvenimas“.

Kino legenda šį mėnesį vertina  tarptautinio  R.Tumino teatrų festivalio  „Vasara 2014“ trupių pasirodymus ir yra vienas iš komisijos narių.  Vsevolodas Šilovskij sako, jog tokiam festivaliui, koks  vyksta Druskininkuose analogų nėra. „Šį festivalį pagimdė ir jam vadovauja unikalus žmogus, kuris užkariavo viso pasaulio žmonių širdis ir jis jau priklauso pasauliui – tai lietuvis Rimas Tuminas.   Šis R.Tumino globojamas festivalis suteikia galimybę vystyti intelektą,  puoselėti kultūrą. Jis  suvienija visus planetos gyventojus. Matome, kaip salės lūžta nuo žiūrovų, kurie į spektaklius atvyksta ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Rusijos, Izraelio, JAV ir Kanados.  Tai – svarbiausias festivalio pasiekimas.  Duok Dieve šiam festivaliui tapti Druskininkų miesto prekiniu ženklu“, – sako garsus Rusijos aktorius V. Šilovskij.

R.Tumino teatro festivalis vyks iki rugpjūčio 9d. Šią savaitę spalvingame repertuare:  trupių spektakliai iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos  ir unikalus  italės Loros Gueros memuarų vakaras, kuriame ji pasakos apie savo gyvenimą su Italijos kino legenda, žymiausiu Italijos scenaristu Tonino Guero, kuris rašė scenarijus F.Feliniui, buvo apdovanotas „Oskaru“ ir septyniomis „Auksinės palmės“ šakelėmis.

Artimiausiomis dienomis Druskininkuose galima pasimėgauti šiais spektakliais: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų  diplominiu  darbu  „Atleisk jiems, jie nežino, ką daro“ (kurso vadovas  – garsus Lietuvos aktorius, režisierius, kompozitorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas, skaitovas, LMTA dėstytojas  Aidas Giniotis). Tai – žaismingas, gyvos muzikos ir dainų persmelktas, itališkais prieskoniais kvepiantis spektaklis pagal Džiovanio Bokačo  (Giovanni Boccaccio) novelių rinkinį „Dekameronas“.  „Norime, kad festivalio programą pamatytų kuo daugiau žmonių, todėl pasiūlėme ir itin patrauklių bilietų kainų. Į šiandien vyksiantį spektaklį galima gauti bilietų, kurių kainos svyruoja nuo 15 iki 25 lt“, – sako organizatoriai ir kviečia į jaunų aktorių, galbūt netolimos ateities teatro žvaigždžių,  spektaklį jau šiandien, liepos 21d.

Festivalis laukia ypatingų svečių iš Karalių miesto Krokuvos.  Jau rytoj  „Teatr Ludowy“  kurorto scenoje pristatys spektaklį „Pegi Pikit mato dievo veidą“ (Liepos 22d. ).

Liepos 24 d., ketvirtadienį  Kauno valstybinis lėlių teatras į Druskininkus atveš šeimai skirtą spektaklį „Kelionė saulės link“. „Tai – muzikinis spektaklis šeimai, istorija apie klajojantį cirką. Spektaklis unikalus tuo, jog jis  be žodžių ir tinkamas visiems  nuo 9 iki 99 metų“, – sako festivalio „Vasara 2014“ direktorius Edgaras Briedys. Visą festivalio repertuarą rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė