ESBO vadovas: Rusija gali būti pripažinta terorizmo rėmėja (4)

Benas Kardinas | cardin.senate.gov nuotr.

Benas Kardinas | cardin.senate.gov nuotr.

Jei bus patvirtintas Rusijos dalyvavimas numušant Malaizijos oro linijų lėktuvą, psiskelbusias respublikomis struktūras LLR ir DLR rytų Ukrainoje teks pripažinti teroristinėmis organizacijomis, o Rusiją – terorizmo rėmėja, – liepos 18 d. Vašingtone pareiškė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkas senatorius Benas Kardinas (Ben Cardin) kalbėdamas apie Malaizijos oro linijų keleivinio lėktuvo Boeing 777 tragedijos tarptautinio ištyrimo būtinybę.

„Rusija toliau remia teroristus teikdama jiems sunkiąją karinę techniką, ekipiruotę ir žmones, kuriuos į Ukrainą persiunčia per Rusijos sieną. Jei Rusijos dalyvavimas bus patvirtintas, tai turėtų būti priimti rimti sprendimai, kad Donecko liaudies respublika būtų įvardinta užsienio teroristine organizacija, o Rusijos Federacija – terorizmo rėmėja“, – pareiškė B. Kardinas.

Taikaus keleivinio lėktuvo numušimą senatorius pavadino „siaubingu nusikaltimu“. Pasak jo tai yra tiesioginė nepateisinamos Rusijos agresijos išdava. Ši agresija prasidėjo prieš penkis mėnesius Krymo aneksavimu ir pažeidžiant tarptautines normas dviejuose rytiniuose Ukrainos regionuose tęsiasi iki šiol.

„Taip vadinamos Donecko liaudies respublikos lyderių trejetas yra Rusijos piliečiai. O du iš jų yra Rusijos žvalgai“, – pabrėžė B. Kardinas.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) – didžiausia pasaulyje regioninė tarptautinė organizacija, plėtojanti priemones, skirtas mažinti karinės konfrontacijos ir sustiprinti saugumą Europoje. Ji vienija 57 valstybes, esančias Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Centrinėje Azijoje.

Priminsime, kad dar šių metų gegužės mėnesį 100 tūkstančių pasaulio gyventojų palaikė peticiją JAV vyriausybei su prašymus pripažinti Rusiją terorizmo rėmėja.

Birželio 17 d. Rusijos diversantai numušė keleivinį Malaizijos oro linijų lėktuvą Boeing 777, kuriuo skrido 298 žmonės: 15 lėktuvo įgulos narių ir 283 keleiviai. Žuvo visi lėktuvu skridę žmonės: 192 – Niderlandų piliečiai (tarp jų vienas asmuo turintis dvigubą pilietybę – JAV), 44 – Malaizijos piliečiai (tarp jų 15 įgulos narių), 27 – Australijos piliečiai, 12 – Indonezijos piliečių, 10 – Didžiosios Britanijos piliečių (vienas jų turintis dvigubą pilietybę – PAR), 4 – Vokietijos piliečiai, 4 – Belgijos piliečiai, 3 – Filipinų piliečiai, 1 – Kanados pilietis, 1 – Naujosios Zelandijos pilietis,

Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė perimtus smogikų pokalbių garso įrašus iš kurių galima spręsti, kad tai  būtent jie numušė lėktuvą. Kiek anksčiau Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba paskelbė kad teroristai bando nuslėpti visus daiktinius įrodymus rastus Boeing 777 kritimo vietoje, o lėktuvo „juodasias dėžes“ ketina išsiųsti į Maskvą. Smogikai išvežė visus žuvusiųjų palaikus ir išgabena sudužusio lėktuvo nuolaužas iš įvykio vietos.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė