Stovykloje išsipildo vaikų svajonės susirasti kuo daugiau draugų (0)

Svajonės | svajoniukaravanas.lt nuotr.

Svajonės | svajoniukaravanas.lt nuotr.

Nors socialinė-edukacinė akcija „Svajonių karavanas“ skirta visų amžiaus grupių svajotojams, daugiausia jos metu „prisvajoja“, be abejo, vaikai. Vienų svajose –  gyvūnėliai, kurių neleidžia laikyti suaugusieji, kitų – noras tapti princese ar turėti burtų lazdelę, didžiosios dalies mintyse, žinoma, žaislai. Bet net šeši mažieji svajotojai „Svajonių karavanui“ patikėjo pačią tikriausią ir nuoširdžiausią svajonę – turėti draugų.

 „Labai noriu susirasti kuo daugiau draugų“, „Noriu turėti daug draugių“,  „Svajoju linksmai draugauti“ – tokiais ir panašiais žodžiais svajonių lapelius primargino mažieji. Kad nė vienas neliktų nuskriaustas, „Svajonių karavano“ komanda nusprendė paversti realybe visų šešių svajotojų troškimus, o kur gi geriau jiems pildytis, jei ne vaikų vasaros stovyklose! Prie šios minties geranoriškai prisijungė Trakuose veikianti vaikų stovykla „Specialusis būrys“, skirta vaikams nuo 8 metų, ir Kalvarijos savivaldybėje įsikūrusi „Gintaro poilsiavietė“.

Stovyklą „Specialusis būrys“ organizuojančios įmonės „GoodMood“ vadovė Jovita Rastenė iš karto labai entuziastingai priėmė pasiūlymą padėti išsipildyti svajoms apie draugystę. „Manau, kad vaikų svajonės – šventas reikalas, ir jei galime  padaryti gerą darbą, tai būtinai jį padarysime“, – teigė stovyklos organizatorė. „GoodMood“ skyrė dvi vietas specialiajame būryje, į kurį iškeliavo broliai iš daugiavaikės šeimos. Berniukai čia ne tik susirado draugų, bet ir savo kailiu patyrė gyvenimo kareiviškomis sąlygomis smagumą.

Pasak berniukų mamos Rimos, ją nudžiugino ne tik tai, kad akcijos organizatoriai pastebėjo jos vaikų svajonę, bet ir originalus jos išpildymo būdas. „Vaikai iš tiesų labai turiningai praleido tą vasaros savaitę; manau, „Svajonių karavanui“ sūnų svajonę įgyvendinti pavyko su kaupu, – džiaugsmo neslėpė  daugiavaikė mama. – Sūnūs susirado draugų iš Vilniaus ir Kauno, o užvis didžiausią įspūdį jiems paliko stovyklos vadovai – tikri karininkai Arūnas ir Osvaldas,  kurie išmokė pasistatyti būstą, naudotis kompasu ir žemėlapiais, dirbti komandoje ir atsakyti vienas už kitą. Sūnūs valgė tikrą kareivišką davinį, gaminosi lankus ir drąsiai naktį praleido miške“.

Likusius keturis svajotojus, beje, taip pat augančius daugiavaikėse šeimose, į net 10 dienų trunkančią pamainą mielai priėmė poilsiavietė „Gintaro poilsiavietė“. Šioje stovykloje jau nuo 2010 metų įgyvendinamas „TAPK“ projektas. 2014 m. įgyvendinama programa „Vasariška stovyklos fiesta“ „Suprantame, kad auginant didesnį būrį vaikų, juos išleisti pailsėti į stovyklas dažnai tampa finansiškai neįmanoma. Todėl sulaukę „Svajonių karavano“ kreipimosi nedvejodami sutikome prisidėti prie tokios kilnios misijos, – mintimis dalinosi poilsiavietės direktorė Asta Krakauskienė. – Juk tik mūsų vaikai yra tas daigas, kurį reikia auginti čia ir dabar. Ir ką įdėsime į juos šiandien, po dešimties metų sugrįš dešimteriopai“.

Berniukų, svajojusių susirasti draugų mama Aušra netveria džiaugsmu: „Apie tokią turiningą vasarą mano vaikai galėjo tik pasvajoti.  Visas dešimt dienų jie neturėjo laiko net telefonu kalbėtis. Pasirodo, mano vaikai talentingi, to kasdienybėje nepastebėjau, o stovyklos vadovai atskleidė su kaupu.“

„Svajonių karavanas“ – tai Daugiavaikių šeimų asociacijos MES organizuojama socialinė-edukacinė akcija, kuria siekiama propaguoti teigiamą šeimos, ypač daugiavaikės, įvaizdį, kurti ir puoselėti tikrąsias žmogiškąsias vertybes, o svarbiausia – skatinti svajoti ir tikėti, kad svajonės pildosi! Iki rugsėjo 27 d. akcijos vilkstinė, sudaryta iš kilnojamosios fotostudijos, sveikuolišką grikių košę verdančios lauko virtuvės ir Svajonių erdvės, aplankys dvidešimt Lietuvos miestų ir miestelių, kviesdama žmones rašyti savo svajones, kurių daugumą, padedama akcijos partnerių, žada paversti realybe. Šiuo metu „Svajonių karavanas“ jau yra aplankęs 13 renginių ir surinkęs per 2000 svajonių. Artimiausiu metu svajonių ambasadoriai lankysis Anyk šventėje, Kėdainių miesto šventėje, „Kopūstinėje“ Trakuose. Daugiau informacijos apie renginius ir išpildytas svajones ieškokite čia.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė