Ukraina skelbia, kad Boeing 777 numušusį zenitinį kompleksą valdė 3 rusų kariškiai (video, nuotraukos) (40)

Ukrainos naujienų portalas www.liga.net skelbia, kad Ukrainos saugumo tarnyba (UST) pranešė, jog turi duomenų, kad raketinį kompleksu „Buk“, kuriuo vakar buvo numuštas orlaivis Boeing 777, valdė Rusijos kariškiai. Apie tai spaudos konferencijoje pranešė UST vadovas Valentinas Nalivaičenko. Jo teigimu raketinio komplekso ekipažą sudarė 3 rusų kariškiai. Pasak V. Nalivaičnko lėktuvas galėjo būti numuštas naudojant zenitinį kompleksą „Buk-M“, kuris buvo pergabentas į Ukrainą iš Rusijos teritorijos. Jis pažymėjo, kad UST turi teroristų pokalbių įrašus, kuriuose jie kalba apie tai, kad vadinamosios Donecko liaudies respublika gavo kompleksą „Buk“. Kalbėdami teroristai išsitaria, kad „Buk“ ekipažą sudaro rusų kariškiai.

„Dabar mums svarbiausia yra nustatyti tyrimo būdu, o taip pat pasitelkus tarptautines institucijas, klausymus SNO ir taip toliau, gauti iš Rusijos pusės pavardes visų trijų įgulos narių, Rusijos kariškių, kurie tiesiogiai valdė zenitinį–raketinį kompleksą ir kurie betarpiškai paspaudė mygtuką, tai yra paleido raketą į taikų keleivinį lėktuvą. Mes pabrėžiame, kad tai yra esminė detalė nustatant tiesą, šitame, dabar jau tarptautiniame tyrime.“ – UST viršininką cituoja www.liga.net.

Pasak V. Nalivaičenko žinoti šių Rusijos kareivių pavardes yra labai svarbu tolesniam objektyviam tyrimui. Jis taip pat pranešė, kad šiuo metu teroristai bando nuslėpti savo nusikaltimą ir mėgina išgabenti į Rusijos teritoriją likusias zenitinio–raketinio komplekso „Buk–M“ raketas.

Primename, kad vakar, liepos 17 d. 16.20 val. Malaizijos oro linijų „Malaysia Airlines“ keleivinis lėktuvas Boeing 777, skridęs reisu MH17 Amsterdamas–Kuala–Lumpuras, dingo iš radarų akiračio. Vėliau paaiškėjo, kad lėktuvas buvo numuštas virš Torezo  Donbaso rajone, prie Ukrainos ir Rusijos sienos.

PAPILDYTA:

15.30 val. Liepos 18 d. 4.50 val. Ukrainos VRM slapto stebėjimo padalinys užfiksavo vilkiką gabenantį vikšrinį raketinį kompleksą ir važiuojantį pro Krasnodoną link Ukrainos sienos su Rusijos Federacija. Praneša VRM ministras Arsenas Avakovas savo Facebook paskyroje.

„Vaizdo įraše matomos raketos be įmaučių. Dvi raketos yra savo vietoje, o trečios nematyti. Analizuojame šią ir kitą surinktą informaciją. Spėjame, kad tai gali būti tas pats raketinis kompleksas „Buk“, kuris vakar šovė į civilinį lėktuvą skridusį reisu Amsterdamas–Kuala–Lumpur“, – sakoma pranešime.

httpv://youtu.be/L4HJmev5xg0

Nusikaltėliai bando paslėpti šio siaubingo nusikaltimo pėdsakus. Nepavyks. Ukrainos UST ir VRM jau surinko, ir renka vis daugiau nenuginčijamų faktų ir įrodymų, patvirtinančių, kad šios tragedijos autoriai yra teroristinės organizacijos „DLR/LLR“ (turimos omenyje taip vadinamos Donecko ir Luhansko liaudies respublikos – Alkas.lt pastaba) ir jų rusiškieji Putino globėjai. MVD paskelbs pilną savo atliktų tyrimų ataskaitą.“, – pabrėžė ministras.

16.50 val. Ukrainos naujienų agentūra UNAN praneša, kad UST skelbia turinti ir teroristų pokalbių įrašus, kurie patvirtina faktą, jog  vadinamos Donecko liaudies respublikos smogikams iš Rusijos teritorijos buvo atgabentas „Buk-M“ zenitinių raketų kompleksas ir kartu su ekipažu perduotas ties Suchodolsku. Pirma „Buk-M“ buvo nugabentas į Donecką, o vėliau iš ten perkeltas į Pervomaiską. Kartu su „Buk“ teroristai gavo ir tris savaeiges artilerijos sistemas „Gvozdika“.

httpv://youtu.be/YgdqdklrqDA

Pasak Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjo Antono Geraščenkos zenitinių raketų kompleksas „Buk“, iš kurio buvo numuštas Malaizijos lėktuvas, liepos 18-osios naktį buvo išvežtas į Rusiją.A. Geraščenkos teigimu jis ten matyt bus sunaikintas kartu su pačiais šio teroristinio akto vykdytojais pakišusiais V. Putiną ir teroristų vadą Igorį Strelkovą.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė