Donbase numuštas Malaizijos oro linijų lėktuvas su 295 žmonėmis (video) (9)

boeing-guardianlv.com -nuotrLiepos 17 d. Ukrainos naujienų portalas news.liga.net remdamasis Ukrainos VRM ministro patarėjo Antono Geraščeno pranešimu paskelbė, kad prorusiški teroristai virš Torezo  Donbaso rajone, prie Ukrainos ir Rusijos sienos numušė Malaizijos oro linijų „Malaysia Airlines“ lėktuvą  Boeing 777 su 280-čia keleivių ir 15 įgulos narių. Lėktuvas skrido iš Olandijos sostinės Amsterdamo į Malaizijos sostinę Kuala Lumpūrą. Visi lėktuvu skridę žmonės žuvo.

Malaizijos oro bendrovei tai jau antrasis prarastas lėktuvas šiais metais. Kovo 8-ąją mįslingai dingo iš Kvala Lumpūro į Pekiną skridęs jos lėktuvas Boeing 777, kuriame buvo 239 žmonės. Iki šiol nerasta jokių orlaivio pėdsakų.

Manoma, kad kad lėktuvas galėjo būti numuštas zenitinio raketinio komplekso „Buk“ šūviais paleistais iš Rusijos pusės.

Tuo tarpu teroristai socialiniuose tinkluose giriasi, kad numušė krovininį karinį lėktuvą. Tačiau antiteroristinę operaciją vykdanti Ukrainos karinių pajėgų vadovybė teigia, kad nenukentėjo joks Ukrainos transportinis orlaivis, o teroristai numušė keleivinį lėktuvą Boeing-777, būtent toje vietoje kurioje turėjo praskristi ukrainiečių lėktuvas.

httpv://youtu.be/jXzAMjTKgHs

Internete pasirodė pirmosios nuotraukos iš vietos kur nukrito lėktuvas:

boing-duzenos-1 boing-duzenos-4 boing-duzenos-3 Pranešama, kad lėktuvo kritimo vietoje matyti smilkstančios nuolaužos ir dešimtys lavonų. Kol kas katastrofos vietoje netoli Hrabovės kaimo surasta apie 100 lavonų. Lėktuvo nuolaužos išsimėčiusios maždaug 15 km skersmens plote.

Ant sparnų nuolaužų matyti mėlyni ir raudoni dažai – Malaizijos oro linijų lėktuvo spalvos.

boing-duzenos-2Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą Malaizijos Karaliui Abdului Halim ir visiems tragiškoje lėktuvo katastrofoje žuvusiųjų artimiesiems. Lietuvos vadovė sunkią netekties akimirką žuvusiųjų artimiesiems palinkėjo stiprybės.

„Ši lėktuvo katastrofa – neapsakomas skausmas ne tik žuvusiųjų artimiesiems, bet ir visiems Malaizijos žmonėms bei jų draugams. Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu noriu Jums pareikšti nuoširdžią užuojautą, paramą ir solidarumą“, – sakoma Prezidentės užuojautojoje.

Užuojautą Malaizijos avialinijų lainerio „Boeing 777“ katastrofos Rytų Ukrainoje metu žuvusiųjų artimiesiems pareiškė taip pat ir Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius: „Esame giliai nuliūdinti ir sukrėsti. Lietuvos žmonių ir Vyriausybės vardu reiškiu gilią ir nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems“, – sakė premjeras.

Ministro Pirmininko teigimu, Ukrainos Vyriausybės tyrimas turėtų nustatyti tikrąsias katastrofos priežastis. „Jei tai terorizmo aktas, kaltieji turi būti nubausti“, – tvirtino premjeras A. Butkevičius.

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas nurodė pradėti „lėktuvo katastrofos“ tyrimą.  Savo ruožtu Malaizijos premjeras Najibas Razakas taipa pat paskelbė, kad tuoj pat bus pradėtas tyrimas dėl pranešimų, jog Ukrainoje sudužo Malaizijos oro linijų lėktuvas.

„Esu sukrėstas pranešimų apie „Malaysia Airlines“ lėktuvo sudužimą. Mes nedelsdami pradedame tyrimą“, – rašo jis savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Nors Rytų Ukrainos teroristai suskubo neigti pranešimus esą tai jie numušė mailaizijos keleivinį lėktuvą, tačiau esama rimtų įkalčių, jog tai yra būtent jų darbas. Vienas rimčiausių netiesioginių įkalčių prieš Rytų Ukrainoje veikiančias terosristų gaujas yra jų karo vado Igorio Girkino siejamo su Rusijos karine žvalgyba ir prisidengiančio Strelkovo pravarde žinutė parašyta socialiniame tinkle iškarto po lėktuvo sudužimo. I. Girkinas neslėpdamas pasididžiavimo rašo apie ukrainiečių karinio transporto lėktuvo numušimą: „Torezo rajone ką tik numušė lėktuvą An-26, voliojasi kažkur už šachtos „Progresas“. Juk perspėjome neskraidyti „mūsų danguje”.

„O štai ir vaizdinis liudijimas apie eilinį „paukštuko krytį“. Paukščiukas nukrito už terikono, gyvenamojo sektoriaus neužkliudė. Taikūs gyventojai nenukentėjo,” – rašo teroristas.

Ukrainos informacinė agentūra UNIAN skelbia, kad teroristai nepraleidžia gelbėtojų į įvykio vietą kuri yra teroristų kontroliuojamoje teritorijoje. Pranešama, kad žuvusiųjų kūnai ir lėktuvo nuolaužos yra pasklidę apie 4 km spinduliu.

httpv://youtu.be/7U-f48DTWJk

httpv://youtu.be/-oTdwQ-7WwY

JAV prezidentas Barakas Obama pareiškė, kad Malaizijos lėktuvo katastrofa yra „siaubinga tragedija“ ir kad JAV pareigūnai siekia išsiaiškinti, kiek amerikiečių skrido sudužusiu lėktuvu. „Pasaulis stebi pranešimus apie numuštą keleivinį lėktuvą prie Rusijos ir Ukrainos sienos. Ir atrodo, jog tai gali būti siaubinga tragedija“, – sakė B.Obama.

JAV viceprezidentas Džozefas Baidenas (Joe Bidenas) Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai pareiškė, kad JAV yra pasirengusios padėti Ukrainai tirti Malaizijos orlaivio katastrofą.

httpv://youtu.be/cCpLNmc_oUE

Ukrainos saugumo tarnyba perėmė teroristų pokalbį apie lėktuvo numušimą

Ukrainos saugumo tarnyba (UST) paskelbė perimtą pokalbį tarp terosristų kuriame jie aptaria lėktuvo Boeing 777 numušimą. Garso įraše girdėti kaip Rusijos diversantas Igoris Bezleris pravarde Bes praneša savo vadui iš Rusijos generalinio štabo Valstybinės žvalgybos tarnybos apie numuštą keleivinį lėktuvą. Iš garso įrašo aiškėja, kad prie šio teroristinio akto prisidėjo teroristai iš vadinamosios Donecko liaudies respublikos.

httpv://youtu.be/V5E8kDo2n6g

Europos sąjunga pareikalavo Boeing 777 katastrofos tarptautinio tyrimo

Europos sąjunga šokiruota Malaizijos oro linijų Boeing 777 tragedijos aplinkybėmis ir reikalauja, kad būtų atliktas tarptautinis šios katastrofos tyrimas. Tai pareiškė ES užsienio politikos vadovė Ketrina Ešton: „Aplinkybės turi būti išsiaiškintos nedelsiant, o tarptautinis tyrimas turi įnešti visišką aiškumą. Mes raginame visas puses regione kuriame nukrito lėktuvas užtikrinti pilną priėjimą prie įvykio vietos, nedelsiant apsaugoti šią vietą, bendradarbiauti ir keistis visa būtina informacija“, – sakė ji ir paragino nutraukti beprasmiškas žudynes rytų Ukrainoje, bei susilaikyti nuo bet kokių įtampos eskalavimų ir sutikti, kad nedelsiant būtų nutraukta ugnis.

Tuo tarpu vienas teroristų lyderių rytinėje Ukrainoje pareiškė, kad jie yra pasirengę tartis dėl laikino ugnies nutraukimo tam, kad būtų galima vykdyti gelbėjimo operaciją Malaizijos lainerio katastrofos vietoje. Vadinamosios Donecko liaudies respublikos ministru pirmininku apsišaukęs Aleksandras Borodajus nurodė, kad jam pavaldžios pajėgos yra pasirengusios kelias dienas laikytis paliaubų.

The „Wall Street Journal“ praneša, kad JAV žvalgyba patvirtino, jog Boeing 777 buvo numuštas raketa „žemė–oras“. Tačiau nepranešama kas  šią raketą paleido.

Taip pat pranešama, kad Didžioji Britanija pareikalavo sušaukti neeilinį Jungtinių tautų saugumo tarybos posėdį dėl padėties Ukrainoje po orlaivio tragedijos.

JT Saugumo Taryba rengia skubų susitikimą

Liepos 18 d. 17 val. Jungtinių Tautų Saugumo Taryba rengia skubų susitikimą kuriame ketina aptarti Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofą rytų Ukrainoje.

JT generalinis sekretorius Ban Kimunas (Ban Ki-moon) paragino atlikti nuodugnų, skaidrų tarptautinį Malaizijos lėktuvo katastrofos tyrimą.

Pranešama, kad patikslintais duomenimis, lėktuvu skrido 283 keleiviai. „Malaysia Airlines“ oro linijų duomenimis, 154 keleiviai buvo olandai, 28 malaiziečiai, 27 australai, 12 indoneziečiai, 9 britai, 4 vokiečiai, 4 belgai, 3 filipiniečiai ir vienas kanadietis. Kitų žuvusiųjų tapatybės dar nenustatytos.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė