Žanas Klodas Junkeris patvirtintas naujuoju EK vadovu (0)

Žanas Klodas Junkeris | wikipedia.org nuotr.

Žanas Klodas Junkeris | wikipedia.org nuotr.

Liepos 15 d. Liuksemburgo premjeras, prancūzas Žanas Klodas Junkeris (Jean Claude Juncker) buvo patvirtintas Europos Komisijos vadovu (EK). Europos Parlamentas (EP) nariai už šį politiką balsavo taip: už – 422, prieš – 250, susilaikė – 47, o 10 balsų nebuvo įskaityti.

Dabartinį EK vadovą Žoze Manuelį Barozu (Jose Manuelį Barroso) J. C. Junckeris pakeis lapkritį, kuomet savo kadenciją baigs dabartinė Komisija.

Prieš balsavimą kalbėdamas Europos Parlamente Ž.K. Junkeris kreipėsi į britų euroskeptikus, reikalaujančius valstybių sostinėms sugrąžinti galias iš Briuselio. Jis paskelbė, kad Europa negali būti priešpriešinama nacionalinėms valstybėms ir turi sutelkti dėmesį į didžiulius bendrus iššūkius, o ne kištis į „menkas problemas“.

Savo ruožtu britų konservatorius Saidas Kamelis (Syed Kamell), kalbėdamas Europos konservatorių ir reformistų frakcijos vardu, pasmerkė asamblėjos įgaliojimų užgrobimą, atvėrusį kelią J.-C.Junckerio paskyrimui.

„Rinkimai, turėję padaryti galą bet kokiems užkulisiniams sandėriams, baigėsi didžiausiu užkulisiniu sandėriu“, – sakė deputatas.

Priminsime, kad prieš Ž.K. Junkerio paskyrimą protestavo Didžioji Britanija. Britų ministras pirmininkas Deividas Kameronas (David Cameron) buvo perspėjęs ES vadovybę, kad jis nebegali užtikrinti, kad Jungtinė Karalystė liks Europos Sąjungoje, jeigu EK vadovu bus išrinktas Ž.K. Junkeris.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė