Pasaulio lietuvių vienybės dieną vyks tradicinės keleivių sutiktuvės Vilniaus oro uoste (0)

facebook.com nuotr.

facebook.com nuotr.

Pastaraisiais metais po visą Žemės rutulį išsibarstę tautiečiai liepos 17-ąją vis aktyviau mini Pasaulio lietuvių vienybės dieną, kuriai pagrindą davė legendinis Dariaus ir Girėno skrydis per Atlantą. Tuomet ši diena Lietuvos istorijoje tapo pažymėta ne tik tragedijos, bet ir ryžto ženklu, simboliškai nutiesusi kelius tarp išeivijos ir Lietuvos. Nors liepos 17-oji ilgą laiką buvo minima tik užsienyje gyvenančių lietuvių, tokia tradicija sparčiai ryškėja ir Lietuvoje.

2009 metais pirmoji tokia šventė Lietuvoje įvyko Kirtimų kultūros centro iniciatyva. Organizatoriai kasmet šia proga kviesdavo į koncertus, paskaitas, meno parodas, tačiau originaliausias šventės akcentas – grįžtančiųjų pasitikimas Tarptautiniame Vilniaus oro uoste.  Šiemet rengiama jubiliejinė – penktoji Pasaulio lietuvių vienybės diena.

Tęsiant šią gražią tradiciją, liepos 17 dieną nuo 11 val. iš svetur grįžtančius tautiečius ketinama pasitikti su modernios lietuviškos virtuvės vaišėmis. Keleivių atvykimo salėje nusišypsoti privers kitokia ,,duonos ir druskos” interpretacija, tačiau bus stengiamasi neužmiršti ir senųjų tradicijų simbolikos, kur dalijimasis duona ir druska reiškė draugystę bei ištikimybę.

Kita programos dalis visus kvies į Užupio Respubliką. 18 val. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Galera“ savo patirtimi dalinsis tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų puikiai pažįstami savo sričių profesionalai – medijų menininkas Deimantas Narkevičius ir Berlyne šiuo metu gyvenantis, daugeliui Genio pseudonimu geriau pažįstamas garso inžinierius bei didžėjus Eugenijus Konstantinovas, kurį kalbins tinklaraštininkė Daina Dubauskaitė.

Penktąją Pasaulio lietuvių vienybės dieną vainikuos vakaro koncertas po atviru dangumi. „Galeros“ kieme visi susirinkusieji galės mėgautis Genio ir specialiai iš Olandijos sugrįžtančio muzikos atlikėjo Brokenchord pasirodymais. Koncerto pradžia – 21 val.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė