Lietuvos URM kaltina Rusiją tarptautinės teisės pažeidimu (3)

usa.mfa.lt nuotr.

usa.mfa.lt nuotr.

Liepos 15 d. vakare Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) išsakė „ypatingą susirūpinimą“ dėl padėties Ukrainoje. Išplatintame pareiškime URM pabrėžė, jog atsakomybė už civilių gyventojų ir vaikų žūtis bei sužeidimus tenka ginkluotiems separatistams, kurių veiksmai „pamina Ukrainos teritorinį vientisumą, suverenitetą ir nepriklausomybę bei sukelia skausmą taikiems Ukrainos gyventojams“.

Skelbiame visą URM pareiškimo tekstą: 

„Padažnėjusios civilių gyventojų aukos Rytų Ukrainoje kelia ypatingą nerimą. Reiškiame užuojautą žuvusiųjų artimiesiems bei linkime stiprybės sužeistiesiems. Atsakomybė už civilių gyventojų, tame tarpe ir vaikų, žūtis bei sužeidimus tenka ginkluotiems separatistams, kurių veiksmai pamina Ukrainos teritorinį vientisumą, suverenitetą ir nepriklausomybę bei sukelia skausmą taikiems Ukrainos gyventojams.

Apgailestaujame, kad Rusijos Federacija nesiima ryžtingų veiksmų sustabdyti karinės ginkluotės bei ginkluotų teroristų grupuočių patekimą iš Rusijos į Ukrainos teritoriją. Rusijos kariuomenė toliau telkiama prie sienos su Ukraina, o pranešimai apie Rusijos karinės technikos judėjimą Ukrainos teritorija gaunami kiekvieną dieną. Ypatingą susirūpinimą kelia Ukrainos pateikti įrodymai apie Rusijos teritorijoje veikiančius specialius centrus, rengiančius diversantų grupes.

Dar kartą raginame Rusijos Federaciją griežtai atsiriboti nuo bet kokios tiesioginės ar netiesioginės paramos separatistams, bendradarbiaujant su Ukrainos pasienio tarnyba užtikrinti Rusijos – Ukrainos sienos saugumą ir užkirsti galimybes karinės ginkluotės bei ginkluotų teroristų patekimui į Ukrainos teritoriją. Raginame Rusiją konstruktyviai bendradarbiauti vykdant Ukrainos Prezidento pasiūlyto Taikos plano priemones, kurių įgyvendinimas užbaigtų kelis mėnesius trunkantį smurtą ir žmonių žūtis Rytų Ukrainoje.

Atkreipiame dėmesį, kad Rusijos Federacijos įkalinimo įstaigų draudimas sulaikytiems Ukrainos piliečiams – Ukrainos oro pajėgų pilotei Nadijai Savčenko ir Ukrainos kino režisieriui Olegui Sencovui – susitikti su savo šalies diplomatinės atstovybės konsuliniu pareigūnu yra šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas. Smerkiame neteisėtą šių Ukrainos piliečių sulaikymą, raginame Rusijos Federaciją gerbti tarptautinės teisės normas ir nedelsiant užtikrinti tarptautiniais susitarimais garantuojamas šių asmenų teises.

Remiame Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, smerkiame neteisėtą Krymo aneksiją ir reiškiame susirūpinimą dėl padažnėjusių žmogaus teisių pažeidimų Kryme. Reikalaujame užtikrinti galimybę tarptautiniams stebėtojams patekti į Krymą.

Lietuva yra pasirengusi suteikti reikiamą humanitarinę pagalbą Ukrainai, taip pat esame pasirengę visomis priemonėmis prisidėti prie taikos ir stabilumo Ukrainoje užtikrinimo.“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė